Держрибагентство зацікавлене у захисті українських рибалок та створенню правових засад для здійснення господарської діяльності в Азовському морі

Держрибагентство здійснює організацію та регулювання промислу водних біоресурсів в Азовському морі на підставі норм національного законодавства та міжнародних договорів України. Відповідно до положень діючих міжнародних двосторонніх угод та Конвенції ООН з морського права договірні сторони щороку мають погоджувати господарську діяльність в Азовському морі для України та Російської Федерації.

Українсько-Російська Комісія з питань рибальства в Азовському морі (далі – Комісія) є спільним органом, що був створений в рамках двосторонніх угод з метою розподілу водних біоресурсів на загальні допустимі ліміти, узгодження плану наукових досліджень та порядку здійснення рибоохоронної діяльності. Засідання Комісії відбуваються щороку почергово на території кожної із сторін.

З метою належного опрацювання питання підготовки та проведення засідання Комісії Держрибагентством було ініційовано та проведено низку міжвідомчих нарад із залученням уповноважених представників центральних органів виконавчої влади: Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства екології та природних ресурсів України і Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Представництва Президента в Автономній Республіці Крим та представників рибалок.

З метою захисту національних інтересів та забезпечення правового механізму роботи українських рибалок в Азовському морі ухвалена позиція про доцільність проведення в рамках існуючої договірно-правової бази засідання Комісії та відстоювання національних інтересів в рамках роботи Комісії.

Рішення Комісії щороку імплементуються в національне законодавство у сфері рибного господарства шляхом прийняття відповідних нормативно-правових актів.

Держрибагентство чітко координує роботу з підготовки та проведення засідання Комісії з Міністерством закордонних справ України. Програма проведення заходутакож узгоджується в рамках Комісії відповідно до норм протокольних заходів.

Враховуючи вищезазначене, інформація викладена у деяких засобах масової інформації щодо «здачі національних інтересів в Азовському морі» та скан-копія Програми проведення заходу не відповідають дійсності.

Довідкова інформація:

У діяльності з промислового вилову водних біоресурсів в Азовському морі залучена значна кількість суб’єктів рибного господарства (рибалок), для яких промисел водних біоресурсів є чи не основним джерелом прибутку.

У 2018 році промисел в Азовському морі здійснює 91 український суб’єкт рибного господарства. За підсумками 2017 року вилов українськими рибалками в Азовському морі становив понад 37,5 тис. тонн водних біоресурсів.

Джерело: http://darg.gov.ua/_derzhribagentstvo_zacikavlene_0_0_0_7661_1.html