Месяц: Июнь 2015

Обсяги вилову риби за січень – травень 2015 року

16За статистичними даними підприємств та фізичних осіб –підприємців,  що здійснюють рибогосподарську діяльність, було виловлено та добуто 27,7 тис. тонн водних біоресурсів.

У тому числі видобування криля у відкритій частині Світового океану збільшилося у два рази і становить 11,7 тис. тонн;

 • у водоймах України  вилов склав 13,5 тис. тонн, що на 13,3% більше аналогічного періоду минулого року, з яких:
 • у виключній (морській) економічній зоні України  виловлено 8,8 тис. тонн риби, що на 22,9% більше аналогічного періоду минулого року;
 • у внутрішніх водоймах виловлено 4,7 тис. тонн риби, що майже на рівні аналогічного періоду минулого року, у тому числі продукції аквакультури та спеціальних товарних рибних господарств – 2,3 тис. тонн, що менше минулогорічного періоду на 16%.
Обсяг випуску товарно-харчової рибної продукції склав 23,3 тис. тонн, що на 20,2%  менше аналогічного періоду минулого року, це пов’язано із зменшенням постачання імпортної сировини.

 У тому числі:
випуск консервів рибних – 14,7 тис. тонн, риби мороженої – 2,1 тис. тонн, риби сушеної і в’яленої – 1,1 тис. тонн, оселедців солоних – 1,3 тис. тонн, рибного борошна – 0,7 тис. тонн.

Джерело: http://darg.gov.ua

Плануємо спростити дозвільні процедури та запровадити сучасні системи контролю, — Ярема Ковалів

15В рамках політики дерегуляції планується спростити процедуру отримання дозволів на промисловий вилов риби в водоймах країни. Про це повідомив голова Державного агентства рибного господарства України Ярема Ковалів на прес-конференції в ІА «Укрінформ».

Він додав, що існуюча система видачі квот не здатна ефективно виконувати покладені на неї завдання, містить зайві процедури та дублювання. Ярема Ковалів відзначив, що система затвердження квот є одним з тих напямків агентства, який найчастіше звинувачували в корупції в галузі. Окрім того, всі гравці ринку знають, що реальні обсяги вилову часто в 4 –5 разів вищі за виділені квоти. Агентство розглядає можливість скасування системи квот, в комплексі з проведенням реформи органів рибоохорони та системи контролю вилову водних біоресурсів. Одним з перших кроків в цьому напрямку є запровадженням сучасних механізмів контролю над діяльністю промисловиків та обсягами вилову риби. Зокрема, йдеться про створення електронної системи моніторингу. «Вона дасть можливість за допомогою GPS-моніторингу відслідковувати рух усіх суден, які здійснюють промисловий лов, в он-лайн режимі. Така система дозволить звезти до мінімуму нелегальний вилов риби». —  повідомив Ярема Ковалів.

Необхідне технічне забезпечення планується отримати за допомогою донорів. Голова зазначив: «Наші європейські партнери попередньо заявили про підтримку та готовність допомогти. Наприклад, Норвегія 2015 року виділить Україні 100 тис. євро, які будуть направлені на програми навчання для українських науковців та співробітників рибоохорони. Так уже з 22 червня по 3 липня декілька керівників територіальних управлінь рибоохорони поїдуть до Норвегії і пройдуть там двотижневе навчання з використання систем постійного супутникового стеження за промисловими суднами , а також ведення електронної системи промислової звітності».

Джерело: http://darg.gov.ua

Рибне господарство України 2015: поточний стан галузі, можливості та перспективи

17 червня 201145 року о 12.00 відбудеться прес-конференція Голови державного агентства рибного господарства України Яреми Коваліва на тему: «Рибне господарство України 2015: поточний стан галузі, можливості та перспективи».
В рамках прес-конференції Ярема Ковалів, призначений на посаду Голови Держрибагентства в квітні 2015-го року, надасть інформацію щодо:
·     підсумків перших двох місяців роботи  на посаді;
·     стану та перспектив рибної галузі України в 2015-му році;
·     загального плану реформування галузі;
·     напрямків реформ, згідно яких вже розпочато роботу.
Джерело: http://darg.gov.ua

Держрибагентство України організувало проведення FishExpo-2015

13З 3 по 6 червня 2015 року в рамках ХХVІІ Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2015» Держрибагентство України організувало проведення ІХ Спеціалізованої виставки рибного господарства та рибальства FishExpo-2015.

Рибне господарство України було представлено на виставці цілісним господарським комплексом із такими ключовими напрямками, як:

 • вилов риби та її переробка;
 • відтворення і охорона рибних запасів;
 • ставкове, басейнове, садкове розведення і товарне вирощування риби;
 • селекційно-племінні роботи;
 • науково-дослідне забезпечення;
 • галузеві системи навчання і підвищення кваліфікації кадрів;
 • система безпеки мореплавства;
 • провадження міжнародної риболовної політики та регулювання рибальства у внутрішніх водоймах України, в межах територіальних морів, виключній (морській) економічній зоні України, на континентальному шельфі та у водах інших держав.
Відкриваючи FishExpo-2015, Голова Держрибагентства України Ярема Ковалів зауважив:
«Сьогоднішня виставка продемонструвала: незважаючи на те, що рибна галузь нині переживає не найкращі свої часи та має численні накопичені роками проблеми – її потенціал надзвичайно потужний. При правильній управлінській політиці та підтримці з боку держави і міжнародних партнерів – відновити позитивну динаміку галузі є абсолютно реальним. Над цим ми працюємо уже сьогодні, сподіваюся перші позитивні зрушення стануть відчутні вже до кінця цього літа».
     В рамках виставки Держрибагентство України провело низку перспективних зустрічей та переговорів. Зокрема, 4 червня експозицію FishExpo-2015 відвідала делегація Міністерства сільського господарства Естонської Республіки, з якою фахівці Держрибагентства України провели переговори про напрями подальшого співробітництва в рамках Плану дій щодо зміцнення співробітництва між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства Естонської Республіки.
      6 червня в рамках FishExpo-2015 за участі Голови Держрибагентства України пройшов семінар на тему: «Завдання рибогосподарської науки щодо вирішення проблем розвитку прісноводної та морської аквакультури». У присутніх на заході найбільше зацікавлення викликало обговорення проблем рибодобувного промислу у внутрішніх водоймах України, питання щодо стану рибних запасів Азовського і Чорного морів та розвитку вітчизняної аквакультури в умовах євроінтеграції.9 10 11 12
Джерело: http://darg.gov.ua