Месяц: Июль 2015

Вилов риби у водоймах України за перше півріччя 2015 року збільшився на 30%

19За статистичними даними підприємств та фізичних осіб-підприємців, що здійснюють рибогосподарську діяльність,  за період січень-червень 2015 р. вилов риби у водоймах України в цілому показав позитивну динаміку і склав 19,2 тис. тонн, що на 30,2% більше за аналогічний період минулого року. Зокрема у Азово-Чорноморському басейні було виловлено 13,3 тис. тонн риби, що на 62,7% більше аналогічного періоду минулого року. Позитивної динаміки було досягнуто за рахунок збільшення вилову таких видів риб:  тюлька – 5,54 тис. тонн (+42% відносно  до аналогічного періоду 2014 р.), бичок – 6,30 тис. тонн (+85%), хамса чорноморська – 160,1 тис. тонн (+50,5%). При цьому загальний вилов риби (водойми України та океанічний промисел) лишився на рівні показників 2014 року – 35 096 тис. тонн у 2014 році і  35 058 тис. тонн у 2015 році.

Відсутність росту в загальному вилові риби обумовлюється зниженням  показників вилову у морських економічних зонах інших держав, що  пояснюється  передачею  океанічних суден судновласником  у фрахт та припиненням звітування у статистичні органи України. Разом з тим окремі напрями українського океанічного промислу показали в 2015 році  позитивну динаміку – Україна наростила видобування криля у відкритій частині Світового океану. Порівняно із 2014 роком показник збільшився  майже у два рази – з 7,1 тис. тонн до 13,4 тис. тонн у 2015 році.

Вилов у внутрішніх водоймах України зменшився до 5,9 тис. тонн риби, що менше на 10% аналогічного періоду минулого року. Зниження обумовлено ситуацією на Сході країни та збільшенням цін на енергоносії. Обсяг випуску товарно-харчової рибної продукції зменшився на 22,8% і склав 27,5 тис. тонн, що пов’язано із зменшенням купівельної спроможності громадян та постачанням імпортної сировини.

Джерело: http://darg.gov.ua

 

Припинено діяльність браконьєрів, через яких держава з початку липня зазнала збитків на 500 тис. гривень

18Найактуальнішим завданням органів рибоохорони сьогодні є тотальна боротьба зі злочинною діяльністю браконьєрських угрупувань, без якої неможливе оздоровлення загального стану та подальше реформування рибної галузі. Голова Держрибагентства України Ярема Ковалів неодноразово наголошував, що у випадку неналежного виконання своїх функціональних обов’язків, небажання працювати чесно і прозоро з боку керівництва терорганів, відповідні кадрові висновки будуть швидкі й невідворотні. За останні місяці з цієї причини було усунуто з своїх посад цілу низку керівників управлінь. Значне підвищення вимог до результатів рибоохоронної роботи дає сподівання на зменшення випадків незаконного вилову водних біоресурсів.

Проте розгул браконьєрства в деяких регіонах все ще продовжується. Так, лише з початку липня браконьєри Херсонщини нанесли рибному господарству країни збитки на суму понад 500 тис. грн, що було встановлено завдяки рибоохоронній діяльності інспекторів Головрибводу.

Зокрема, 09.07.2015 його працівниками в ході спільного рибоохоронного рейду з представниками Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України на території Чорноморського біосферного заповідника в районі Тендрівської затоки біля с. Збур’ївка було затримано двох місцевих жителів, які незаконно виловили понад 130 тис. шт. креветки. Сума збитків рибному господарству в даному випадку склала 130 141 грн.

Кількома днями раніше інспекторами відділу оперативного реагування Головрибводу на озері Макардове в районі с. Геройське було затримано громадянина, який незаконно виловив 235 кг личинок хірономід (мотиля) з відповідними збитками на суму 119 850 грн.

А при проведенні Головрибводом рибоохоронного рейду разом із співробітниками ДПСУ і СБУ в Каркінітській затоці Чорного моря в районі  с. Залізний порт було затримано ще двох громадян, які здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів з човна за допомогою заборонених для лову ятерів. У порушників було виявлено та вилучено: 214 723 шт. креветки, 79 бичків, 115 атерин, 18 морських язиків, 5 крабів, 7 сарганів, 2 ставриди. Сума збитків, завданих браконьєрами в цьому випадку, сягнула 260 382 грн.

Джерело: http://darg.gov.ua

Привітання Голови Державного агентства рибного господарства України з Днем рибалки!

17Шановні  працівники рибної галузі!
Прийміть найщиріші привітання з нагоди нашого професійного свята – Дня рибалки! Професія рибалки завжди вважалася долею мужніх і сильних людей. Сьогодні рибне господарство України об’єднує 30 000 працівників – це трудові колективи рибодобувних та переробних підприємств, підприємств аквакультури і рибовідтворювальних заводів, органів рибоохорони, навчальних закладів! У цей день я хочу подякувати всім вам за вашу працю – у сьогоднішніх нелегких умовах галузь існує значною мірою саме завдяки вашій  відданості нашій справі!
Окрему подяку я хочу висловити ветеранам рибної галузі – завдяки вашій багаторічній роботі сьогодні Україна має колосальне наукове надбання та практичний досвід, які за умов правильної підтримки з боку держави дозволять відродити і розвивати галузь. Особливі вітання рибалкам, що знаходяться в морі на промислі.
Цього року День рибалки – особливе свято. Я впевнений, що 12 липня 2015 року стане початком глибоких позитивних змін і нової історії рибогосподарської галузі України. У червні Міністерством аграрної політики та продовольства України було схвалено Концепцію реформування рибного господарства України, що була розроблена Держрибагентством. Можу без перебільшення сказати: на нас чекають глибокі та фундаментальні зміни в рибній галузі.
Реформа передбачає дерегуляцію галузі, боротьбу з корупцією на всіх рівнях, створення рибоохоронного органу із якісно-новими стандартами роботи, забезпечення інвестиційно-привабливих умов у секторі акувакультури та багато інших напрямів, які відновлять позитивну динаміку в рибному господарстві  України!
Упевнений, що разом з вами ми зможемо подолати усі проблеми та  забезпечити сталий розвиток галузі!
Бажаю всім міцного здоров’я і щасливої долі, добра і віри, родинного тепла, злагоди й достатку в кожному домі! А ще – невичерпної енергії та нових професійних досягнень на благо нашої країни!
Джерело: http://darg.gov.ua