Месяц: Август 2015

На Київському водосховищі відбулося генеральне прибирання

24

«Рибалка має стати відповідальним користувачем водойми!» – стало ключовою тезою акції «Генеральне прибирання Київського водосховища», що відбулася 27 серпня на Київському морі. Під час акції представники риболовної громадськості та Киїрибоохорони об’єднали свої зусилля для розчищення водойми від браконьєрських сіток.

Завдяки акції акваторію Київського водосховища було очищено від браконьєрських сіток – вилучено 3 незаконно поставлених знаряддя лову, якими виловили 24 кг риби. Загальна сума збитків завданих рибному господарству, України склала 8 670 грн.  На запрошення учасників акції, ознайомитися з  її результатами приїхав Голова Держрибагентства Ярема Ковалів. Учасники акції продемонстрували йому вилучені сітки, розказали про нагальні досягнення та труднощі, що наразі існують у рибній галузі.
На зустрічі із учасниками акції  Ярема Ковалів відзначив, що дерегуляція промислового лову відповідно до Концепції реформування галузі передбачає надання рибодобувним підприємствам більш широкого спектру прав  та забов’язань на водоймі.
Організатор акції Голова Асоціації риболовів України Олександр Чистяков зазначив, що дерегуляція є однією з найважливіших умов для змін в країні та промисловості зокрема. Крім того,   від імені рибалок, що здійснюють промисел на водоймі, він  висловив серйозне занепокоєння зареєстрованим в кінці липня у Верховній Раді законопроектом №2454-а «Про введення заборони (мораторію) на промисловий вилов водних живих ресурсів на деяких водоймах України». «Сьогодні, під час реформування рибної промисловості, важливо консолідувати зусилля громадськості, держави, науковців та політиків, а не лобіювати ініціативи, що не відповідають її інтересам. На нашу думку, даний законопроект може просто знищити рибну галузь» –  заявив Голова Асоціації риболовів Олександр Чистяков.
Ярема Ковалів зауважив, що на думку Держрибагентства вирішити проблемні аспекти промислового лову самим лише введенням мораторію – неможливо, питання потребує комплексного рішення: «Потрібно встановити зони для промислового вилову риби, запровадити систему електронного моніторингу суден, що здійснюють лов, систему звітування про виловлену рибу». Голова Держрибагентства  підкреслив, що багато у чому порядок на водоймі та відсутність браконьєрів залежить від самих промисловиків. «Держрибагентство готує масштабну реформу органів рибоохорони, завдяки якій принципи роботи органу буде якісно змінено. Але разом з тим, нам необхідно  стимулювати саморегулівні   організації підприємців, які посилять наші органи рибоохорони, забезпечивши контроль над законністю лову на водоймах з боку користувачів та громадськості».
25 26 27
Джерело: http://darg.gov.ua

Привітання з Днем незалежності України Яреми Коваліва

23Щиро вітаю  вас з Днем незалежності України!

Від усієї душі зичу вам та вашим рідним міцного здоров’я, миру, добра, щастя, достатку, щедрої долі та подальших перемог в усіх справах і починаннях заради процвітання незалежної України та добробуту її народу.

Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням єдності та порозуміння, а ваша плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього та розвитку рибної галузі України.

З повагою Голова Держрибагентства,
Ярема Ковалів
Джерело: http://darg.gov.ua

Привітання Голови Профспілки працівників рибного господарства України

22Шановні колеги!

Прийміть щирі вітання з Днем незалежності України

найбільшим національним святом нашої державності, днем, коли здійснилася споконвічна мрія наших предків – бути господарями на своїй найбагатшій, прекрасній і чарівній українській землі.

Від щирого серця й від усієї душі зичу здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, сили і наснаги в усіх  ваших справах  і нехай мрія про краще майбутнє окрилює вас на нові звершення, на нові добрі починання, в ім’я соборної, незалежної, демократичної  і процвітаючої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.

Зі святом Вас!

 

З повагою,
Голова Профспілки працівників
рибного господарства України
М.Петров

Джерело: http://darg.gov.ua

 

Держрибагентство зробило відкритими свої електронні бази даних

Одним з ключових напрямів Концепції реформування  рибної галузі України – прозорість роботи Держрибагентства України.  Один з перших етапів цього процесу – забезпечення відкритого доступу до електронних баз даних та реєстрів, що ведуться Держрибагентством.

У серпні 2015 року на веб-сайті відомства було  відкрито доступ до Державного реєстру суден України, Переліку суб’єктів господарювання, які здійснюють консервне та пресервне виробництво риби та інших водних живих ресурсів, та  до Ліцензійного реєстру Держрибагентства України. Реєстри доступні для скачування за   лінком

Наразі закінчується робота над створенням оновленої версії веб-сайту відомства, на якій  в реєстрах буде доступна функція пошуку в режимі онлайн. Також на 90% готовий Державний електронний реєстр рибогосподарських водних об’єктів України, тривають переговори щодо фінансування його розробки.  Впровадження такого реєстру дозволить створити нову систему дистанційного моніторингу використання водойм та їх частин для рибогосподарських цілей.

Джерело: http://darg.gov.ua

Прозорість галузі дозволить здешевити вартість риби та збільшити її асортимент, – Ярема Ковалів

21Україна володіє найбільшою площею внутрішніх водойм в Європі. Близько 1,3 млн га. При цьому 80% рибної продукції, які споживають українці – це імпорт. Про це повідомив Голова Державного агентства рибного господарства України Ярема Ковалів в програмі «Ранок по-київські» на ТРК «Київ».
За його словами, при таких площах у нас є значний потенціал для розвитку рибної галузі та забезпечення споживачів якісною і доступною українською рибною продукцією.
«Зважаючи на девальвацію гривні вартість імпортної продукції значно збільшилась. Для українців це нагода перейти на вітчизняну продукцію. Адже у нас промислово виловлюється близько 30 видів риб», – зауважив керівник відомства.
Він повідомив, що агентство планує спросити доступ підприємців до водойм, надати їм можливість розвивати аквакультуру. «Наразі ми максимально спрощуємо бюрократичні процедури. Зокрема, для промисловців, які виловлюють рибу на Дніпровському каскаді, Чорному та Азовському морях. Необхідно зменшити кількість дозвільних документів та скоротити час для їх отримання. Прозорість у галузі дозволить здешевити вартість рибної продукції та збільшити її асортимент. Зрештою, наші споживачі отримають продукцію, яка потрапила на прилавки від українських рибалок», – підкреслив Ярема Ковалів.
Прес-служба Мінагрополітики
Джерело: http://darg.gov.ua

Держрибагентство скорочує кількість дозвільних документів на 30%, терміни видачі дозволів – у 3 рази та скасовує ліцензії

20Держрибагентство України продовжує роботу з комплексної і системної дерегуляції рибної галузі. Агентством запропоновано внесення змін до Законів України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», «Про ліцензування видів господарської діяльності» та «Про затвердження Порядку спеціального використання водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі України».

За умови прийняття запропонованих законодавчих змін Верховною Радою найближчим часом може бути скасовано додатково 30% адміністративних послуг, що надаються  Держрибагентством, а термін погодження та отримання дозвільних документів – скорочено з 30 до 10 днів, що суттєво спростить умови ведення підприємницької діяльності.

Зміни до Закону України про «Про ліцензування видів господарської діяльності» передбачають скасування ліцензії для риболовних підприємств окрім тих, що здійснюють лов у водах за межами юрисдикції України. Голова Держрибагентства Ярема Ковалів зазначив: «Наразі ліцензія не має реального функціонального змісту: вона не закріплює ані квоту, ані частку на вилов, ані матеріально-технічний засіб для лову. За своєю суттю видача ліцензії сьогодні   є бюрократію та підґрунтям для чергових непрозорих доходів чиновників, бо незважаючи на відсутність реального функціоналу –  працювати без ліцензії підприємства   не мають права».

Згідно з даними єдиного ліцензійного реєстру станом  на липень 2015 року в галузі рибного господарства на підставі ліцензії здійснює діяльність 1041 суб’єкт господарювання, у разі затвердження змін до Закону – таких суб’єктів залишиться 35, вони здійснюють лов у водах міжнародних юрисдикцій. Держрибагентство залишає за ними необхідність отримання ліцензії відповідно до вимог міжнародних регулюючих організацій.

З 30 до 10 днів буде скорочено термін видачі дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) України, а також  за межами юрисдикції України для суден, які здійснюють океанічний промисел.

Голова Держрибагентства Ярема Ковалів зазначив: «Через затягнуту процедуру отримання дозволу на вилов рибалки часом отримують його  тоді, коли рибопромисловий сезон уже добігає кінця.  Ми оптимізували роботу агентства і скорочуємо термін розгляду документів у три рази – до 10 днів. Впевнені, це є суттєвим спрощенням для  роботу  бізнесу в галузі».

В рамках запропонованих Держрибагентством законодавчих змін також буде скорочено перелік бюрократичних підстав для відмови у видачі Дозволу. Для риболовецьких суден буде скасовано процедуру видачі свідоцтва про стабільність і надводний борт судна, що не підлягає нагляду класифікаційного товариства, оскільки на сьогодні таке саме функціональне навантаженя виконує техогляд суден.
Також Держрибагентство скасовує ведення окремого реєстру гідротехнічних споруд рибогосподарських водних об’єктів, він стане складовою загального Державного електронного реєстру рибогосподарських водних об’єктів,  що буде відкритим і  загальнодоступним на веб-сайті відомства.

У рамках дерегуляції Держрибагентство  ліквідує низку власних адміністративних послуг. Це ведення обліку суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво консервів і пресервів із водних біоресурсів і присвоєння таким суб’єктам номерів (державний контроль за даним напрямом здійснює Державна ветеринарна та фітосанітарна служба); облік зовнішньоекономічних договорів (контрактів) стосовно рибогосподарської продукції групи 3, підгруп 1603, 1604, 1605 УКТ ЗЕД ( 2371а-14 ) для визначення рівня індикативних цін на такі товари (функція існує лише формально, не має під собою процедури і входить до загального функціоналу Міністерства економічного розвитку); атестацію педагогічних працівників навчальних закладів I рівня акредитації, що належали до сфери управління Держрибагентства, але наразі перейшли у підпорядкування до Міністерства освіти і науки.
Джерело: http://darg.gov.ua