Месяц: Сентябрь 2015

Голова Держрибагентства запросив рибалок-любителів визначити зони для любительського та промислового рибальства

36До останнього часу всі водойми, наприклад Дніпровський каскад, могли використовуватись для промислового лову за виключенням заборонених зон, де проходять нерестовища, і природно-заповідних фондів. При цьому на водоймах рибалки-любителі часто не можуть порибалити, нормально відпочити, тому що всюди сітки: і не лише промисловиків, але і браконьєрів. На вирішення цієї проблеми та задля врегулювання рибальства і боротьби з браконьєрством Держрибагентство України ініціювало створення на водоймах окремих зон для промислового та любительського і спортивного лову. Про це Голова Держрибагентства Ярема Ковалів повідомив 25 вересня в ефірі радіо «Вести».

«Один з кроків це зонувати наші водойми на місця, де можуть здійснювати рибальство виключно промисловики, і місця, куди промисловики не можуть заходити, тому що вони виділені виключно для любительського та спортивного лову. Як пілотний проект ми повністю закрили від промислового лову верхів’я Канівського водосховища, це фактично в межах Києва і в частині Київської області. Треба сказати, що промислового лову в Києві як такого не було. Але щоб наші любителі були впевнені в тому, що промисловий лов в Києві здійснюватись не може, ми це питання підтвердили нормативно. Рибалка повинен розуміти: «Я сюди можу вийти з вудкою ловити рибу і тут не може з’явитись човен із сітками» – заявив Ярема Ковалів.

Він звернувся до рибалок-любителів та промисловиків із проханням бути активними борцями з браконьєрством. Добре орієнтуючись на водоймі і чітко знаючі «свою» зону для лову – як любительську, так і промислову – побачивши сіть, потрібно терміново повідомляти про це в органи рибоохорони. В низці областей України вже вдалося досягти суттєвого покращення ситуації на водоймах виключно завдяки активному контролю з боку громадських активістів.

Пояснюючи додаткові переваги підходу до зонування водойм Ярема Ковалів зазначив, Читать далее

Повідомлення від небайдужого киянина допомогло затримати браконьєра

25 вересня о 7-20 під час перевірки інформації, яка надійшла на сторінку Держрибагентства в соціальній мережі «Фейсбук», інспекторами Головрибводу було затримано громадянина, який рибалив з дерев’яного човна забороненими знаряддями лову – трьома сітками. Інцидент стався на Кирилівському озері, поблизу станції метро «Оболонь», що в Оболонському районі міста Києва.

34У правопорушника було виявлено та вилучено 4 кг риби, з яких: щука –1 од., плоскирка – 2 од., синець – 2 од., лящ – 1 од., карась – 5 од. Сума збитків, завданих рибному господарству України, склала 833 грн.

За даним фактом складено адміністративний протокол за ч.4 ст.85 КУпАП. Матеріали справи будуть направлені в Оболонський районний суд м. Києва.

Держрибагентство та Головрибвод висловлюють подяку небайдужим киянам за громадський контроль над рибалкою на водоймах міста. Саме завдяки їх оперативним повідомленням Головрибводу вдалося затримати правопорушника.

Закликаємо всіх громадян, у разі виявлення фактів браконьєрства у водоймах Києва, повідомляти про це на номер «гарячої» лінії Головрибводу: 044-486-44-24, 095-086-26-17, на електронну пошту: golovrybvod@gmail.com або на «гарячу лінію» Держрибагентства у будні дні за номером: 044-486-44-59, у вихідні та святкові дні: 044-486-44-24, чи на електронну пошту: info@darg.gov.ua

Крім того, ми є активними в соціальній мережі «Фейсбук», тому повідомлення про факти порушень можна надсилати на сторінку Держрибагентства або на сторінку Головрибводу.

35

Джерело: http://darg.gov.ua

Держрибагентство: У 2015 році на водоймах України на 12% збільшився вилов риби

33За 8 місяців 2015 року загальний вилов риби у водоймах України показав позитивну динаміку і склав  27,091 тис. тонн, що на 12% більше від аналогічного періоду минулого року. 

Зросли показники вилову таких видів риб, як: синець – 120,4 тонн (на 75% більше ніж у 2014 році), сом – 113 тонн (на 69% більше ніж минулого року), оселедець чорноморський – 178 тонн (на 66% більше), хамса чорноморська – 200 тонн (на 64% більше), тюлька – 6706,6 тонн (на 40,4% більше), судак – 175,6 тонн (на 35% більше), лящ – 1557,8 тонн (на 14,6% більше) та бичок – 6876,6 тонн (на 4,8% більше).

У Азово-Чорноморському басейні було виловлено 16,298 тис. тонн риби, що на 33% більше ніж за аналогічний період минулого року.  Динаміка росту промислового лову   у внутрішніх водоймах становить 2%: з 6441 тонн у 2014 р. до 6575 тонн у 2015 р.

В 2015 році кількість підприємств, що займаються рибогосподарською діяльністю скоротилась з 423 до 401. Це пов’язано з нестабільною економічною ситуацією в країні, а також тим, що частина підприємств знаходиться в зоні проведення АТО.

Крім того, у 2015 р. в Україні на 25% знизилося виробництво товарно-харчової рибної продукції з 47,9 тис тонн до 35,9 тис. тонн, що пов’язано із зниженням купівельної спроможності громадян.

З метою відновлення позитивної динаміки у рибному господарстві   України Держрибагентство розробило стратегію реформування галузі, що включає дерегуляцію в сфері аквакультури та промислового вилову риби, створення привабливих інвестиційних умов, стимулювання підприємницької активності. Кінцевим результатом є збільшення пропозиції вітчизняного продукту, що матиме високу якість та доступні ціни.
Джерело: http://darg.gov.ua

Результати двотижневика боротьби з електровудочниками

32Держрибагентство підбило підсумки першого двотижневика посиленої боротьби із незаконним ловом електровудкою. Так, з 27 серпня по 10 вересня територіальними органами охорони водних біоресурсів було проведено 314 оперативних заходів у всіх областях України, завдяки яким вдалося зафіксувати 14 правопорушень у 8-ми областях. По 2 випадки було викрито у Закарпатській, Запорізькій, Полтавській, Чернігівській та Дніпропетровській областях, а також у Сулинському теруправлінні. По 1 випадку було зафіксовано рибоохороною Черкащини та Донеччини.

«За ці 2 тижні було зафіксовано 14 правопорушень, для порівняння – за весь минулий рік таких випадків було 25-30, – відзначив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.– Мінусом є те, що раніше Держрибагентство не вело окремої статистики за цим видом порушень. Дані, якими ми оперуємо за минулий період – приблизні. Проте зараз ми націлені тримати питання електролову на особливому контролі, буде і регулярна звітність і посилена боротьба. Не тільки у вересневий двотижневик, а постійна».

Внаслідок незаконних дій за цими 14 випадками рибному господарству України було завдано шкоду на суму 46 742 грн, всі справи передано до суду. Станом на 11 вересня у судовому порядку вже розглянуто порушення у Закарпатській області, відповідно до Адміністративного кодексу на порушника накладено штраф у розмірі 1370 грн.

Нагадаємо, Держрибагентство вважає адміністративні штрафи недостатньою мірою покарання за таке грубе порушення правил, як електролов. Відомство виступає за посилення кримінальної відповідальності за даний вид порушення. За перебування на водоймі чи у прибережній захисній смузі із забороненими знаряддями лову пропонують ввести кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років.

«Лов електровудкою ставить під загрозу природне відтворення іхтіофауни, знищує все живе. Власне тому ми і запропонували законопроект, в якому за вилов із застосуванням електроструму – передбачено більш жорстке покарання» – наголосив Ярема Ковалів.

У нинішній час органи рибоохорони продовжують заходи по боротьбі з електровудочниками, Держрибагентство інформуватиме громадськість про результати такої роботи.

Джерело: http://darg.gov.ua

Ярема Ковалів: Відповідальність за лов риби електровудкою буде виключно кримінальною

Держрибагентство ініціює посилення кримінальної відповідальності для рибалок, що здійснюють лов  риби електроловом – знаряддям лову, продаж та використання якого заборонено в Україні.
За перебування на водоймі чи у прибережній захисній смузі із забороненими знаряддями лову  пропонують вести   кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років.  У разі прийняття таких змін,   відповідне порушення регулюватиметься не Адміністративним і Кримінальним, а виключно Кримінальним кодексом України.
Голова Держрибагентства Ярема Ковалів зазначив: «Грубе порушення правил рибальства, до якого відноситься і лов риби електроловом, довгий час одночасно регулювалося і Адміністративним, і Кримінальним Кодексами України. Відповідно, коли справа потрапляла до суду, то у порушників була можливість домовитися із «слугами Феміди» – в переважній більшості випадків вони отримували «м’який» варіант покарання не за кримінальним, а за адміністративним кодексом – штраф на суму 340–680 грн, очевидно це недостатнє покарання. Лов на електричну вудку є найжорстокішим видом браконьєрства – він   не тільки вбиває рибу, але і знищує всю екосистему водойми. Практика виключно кримінально відповідальності поширена у багатьох країнах світу. Сподіваємося, запровадивши її в Україні, нам вдасться побороти такий ганебний прояв браконьєрства як електролов».
Ці та низку інших інновацій із посилення контролю над виконанням правил рибальства Держрибагентство розробило в рамках законопроекту «Про внесення змін до Кримінального Кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду».
В той час коли законопроект чекає на прийняття, Держрибагентство уже розпочало посилену боротьбу з електровудочниками в рамках чинного законодавства та своєї компетенції. Наприкінці серпня Голова Держрибагентства Ярема Ковалів дав доручення  керівникам територіальних управлінь суттєво посилити контроль над незаконним ловом   електровудками, на виконання цього завдання було визначено строк у 14 днів.
Протягом першого тижня позитивну динаміку у боротьбі з електровудочниками показали Харківське, Чернігівське, Запорізьке та Івано-Франківське територіальні управління рибоохорони. Зокрема, на Івано-Франківщині інспектори затримали браконьєра, що виловив 100 кг риби, більшість із якої занесена до Червоної книги України. Суму збитків оцінюють у більше ніж 70 тис. грн.  Інспекторами  Харківрибоохорони було затримано браконьєра, який незважаючи на заборону вилову раків  до кінця вересня, виловив 5 кг раків, чим завдав державі збитків на суму 10 692 грн. Інспектори Чернігіврибоохорони під час рибоохоронного рейду на р. Сейм було затримали громадянина з електровудкою, що виловив цінної риби на суму близько 5 тис. грн. Державним інспекторам Запоріжжярибоохорони спільно з представниками громадськості вдалося знешкодити відразу дві бригади електровудочників на Запорізькому водосховищі на річці Вільнянка.
Довідкова інформація:
Продаж, придбання та рибальство електровудкою заборонені законодавством України, проте браконьєри активно використовують це знаряддя лову, чим наносять колосальну шкоду рибним ресурсам та екосистемі водойм України. Механізм дії електровудки залежить від розряду струму, що подається та схеми електровудки: якщо імпульс струму не дуже сильний – риба шокується і спливає на поверхню води, при потужному струмі риба гине. Навіть якщо рибі вдалося вижити – вона втрачає здатність до нересту. Крім того, електровудки буквально випалюють дно водойми: знищують планктон, ікру, личинку тощо. Струм, запущений у воду, не зникає одразу і перетворюється у електроліз, що лишає після себе отруйні хімічні речовини, які поширюються за межі дії вудки. Через це риба та водні біоресурси  вимушені мігрувати до іншого середовища.
Джерело: http://darg.gov.ua

Дякуємо за участь у дослідженні ринку чорної ікри в Україні

31За дорученням Голови Державного агентства рибного господарства України територіальні органи рибоохорони Держрибагентства України протягом червня – липня 2015 року брали активну участь у спеціальному проекті Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) та ОБСЄ стосовно досліджень ринку харчової чорної ікри осетрових (caviar) в Україні.

Завдяки участі територіальних органів рибоохорони організатори даного проекту мали змогу отримати максимально повну інформацію про походження і виробників чорної ікри в торговельних мережах різних регіонів України.

Найбільш повну інформацію про найбільшу кількість різних зразків чорної ікри представили Київрибоохорона та Харківрибоохорона. Також спеціальною нагородою від ОБСЄ та WWF відзначено Миколаїврибоохорону.

З результатами дослідження можна ознайомитись у додатку.

Держрибагентство України висловлює щиру подяку керівникам і співробітникам територіальних органів рибоохорони за проведену роботу та важливу для іміджу нашої країни участь у спеціальному проекті, направленому на попередження незаконної торгівлі осетровими видами риб та виробленої з них продукції.

Також висловлюємо щиру подяку WWF та ОБСЄ за важливі ініціативи та зусилля, направлені на приєднання України до скоординованої міжнародної діяльності щодо забезпечення збереження реліктових осетрових видів риб.
Джерело: http://darg.gov.ua

Канівське водосховище стане першою в Україні водоймою із зонами для любительського та промислового лову, – Держрибагентство

«Нові правила рибальства» один з ключових напрямів Концепції реформування рибної галузі, він передбачає визначення чітких зон для любительського, спортивного та промислового рибальства. Держрибагентство обрало Канівське водосховище в межах Київської області   для пілотного проекту із запровадження на водоймах чітких зон для різних видів лову.
30Нові правила рибальства діють на водоймі з 2 вересня, їх запровадження дозволить опробувати механізм відокремлення зон для любительського та промислового рибальства і перевірити, наскільки методика є ефективною для повномасштабної імплементації на інших водоймах України.
Згідно з наказом Київрибоохорони від 02.09.2015 № 96, для любительського та спортивного рибальства було виділено наступні ділянки: від початку адміністративної межі Київської області, вниз за течією до гирла р. Павлівка с. Проців (лівий берег); від початку адміністративної межі Київської області, вниз за течією до південної адміністративної межі с. с. Плюти (правий берег);  від початку адміністративної межі Київської області по обидва береги, вниз за течією, де нижня межа зони проходить через водосховище по лінії, яка з’єднує на правому березі південну адміністративну межу с. Плюти, на лівому гирло р. Павлівка в районі села Проців. Промисловий вилов на вказаних вище територіях заборонено.
Голова Держрибагентства Ярема Ковалів відзначив: «На прикладі Канівського водосховища Держрибагентство має намір в тестовому режимі оцінити, як працюватимуть нові правила рибальства, отримати зворотний зв’язок від рибалок-любителів, спортсменів та промисловиків.  Запронований розподіл має на меті реалізацію прав населення на відпочинок з раціональним використанням рекреаційного потенціалу Канівського водосховища, зменшення технічної інтенсивності промислу, забезпечення раціонального використання водних біоресурсів та надання жителям Київської області можливості любительського рибальства у спеціально відведених для цього місцях. Не виключено, що в майбутньому ми встановимо плату за користування водоймою рибалкам-любителям, як це запроваджено у більшості країн Європи, але ця плата буде мінімальною, а отримані кошти направлятимуться виключно на зариблення цієї ж водойми».
Начальник Київрибоохорони Вадим Литвиненко в свою чергу зазначив, що  прохання посприяти у створенні комфортних умов для любительського рибальства і розмежувати любительський та промисловий лов неодноразово надходили від рибалок любителів.   Це стало підґрунтям для ініціативи Київрибоохорони запровадити пілотний проект на Канівському водосховищі, ініціатива знайшла підтримку в Держрибагентстві. «Такий підхід  зменшить навантаження на водойми Київщини і дозволить посилити роботу з відновлення популяцій водних біоресурсів, на яку переноситься основний акцент нашої діяльності» – наголосив Вадим Литвиненко.
Запровадження зон для промислового, любительського та спортивного рибальства є складовою напряму «Нові правила рибальства» відповідно до Концепції реформування рибної галузі. Воно є частиною комплексного вирішення питання регулювання промислового  і любительського рибальства, що включає запровадження системи електронного моніторингу суден, системи звітування про виловлену рибу, сертифіката походження риби, а також створення саморегулювних організацій користувачів водойм.
Джерело: http://darg.gov.ua

Результати рибоохоронного рейду на річці Десна

29До Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Київській області масово звертаються місцеві жителі зі скаргами з приводу незаконного вилову риби на річці Десна. З метою перевірки дотримання Правил любительського та спортивного рибальства України 28 серпня було проведено рибоохоронний рейд.
Під час патрулювання території працівники Київрибоохорони затримали 3-х осіб, які здійснювали вилов водних живих біоресурсів  промисловими знаряддями лову – риболовецькими сітками – без дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів, чим порушили ст. 63 Закону України «Про тваринний світ» та п. 3.15 Правил любительського та спортивного рибальства, за яке передбачено відповідальність за ст. 85 ч. 4 КУпАП. Порушники виловили: 10 карасів, 2 судаки, 3 окуня, 5 плоскирок, 3 синця. Внаслідок незаконного вилову було завдано шкоди рибним запасам України на суму 1641 грн.
Десна – найбільша ліва притока Дніпра та верхня притока Канівського водосховища, її протяжність – 1130 км. У 2015 році через посуху річка сильно обміліла.
Начальник Київрибоохорони Вадим Литвиненко прокоментував: «Цьогорічне літо виявилось багатим на рибу, тож серед рибалок поширеною є практика не лише посидіти зі спінінгом біля річки Десна, але і поставити сітки чи побраконьєрити з електровудкою». Враховуючи цей факт, керівник Київрибоохорони висловив занепокоєння щодо гідрологічного стану річки: «За 30 років цьогоріч – перший раз, коли в Десні так мало води, тож риба стає легкою здобиччю для браконьєрів. Відповідно, було посилено рибоохоронні заходи на річці. Сподіваємось, за осінь рівень води підвищиться, адже на мілководді рибі буде проблематично перезимувати та й зарості очерету з болотною рослинністю розростатимуться».
Джерело: http://darg.gov.ua

Шановні працівники закладів освіти рибної галузі

28
Колектив Державного агентства рибного господарства України
з великою шаною вітає вас зі СВЯТОМ ЗНАНЬ!
Бажаємо вам здоров’я, натхнення, невичерпних творчих сил, щастя і затишку
у ваших оселях і довгої людської пам’яті.
Висловлюємо вам сердечну вдячність за невтомну працю і любов до дітей,
витримку і терпіння, за великий талант і покликання сіяти мудрість.
Низький уклін вам за професіоналізм, самовідданість і багатство душі!
Джерело: http://darg.gov.ua