Месяц: Октябрь 2015

Перелік зимувальних ям в 2015-2016 роках

49Відповідно до пункту 8.3 Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об‘єктах України, пункту 4.14.3 Правил любительського і спортивного рибальства, за погодженням Інституту рибного господарства НААН України та з метою забезпечення сприятливих умов для зимівлі риби визначено межі та перелік зимувальних ям на водоймах у період 2015-2016 років. На зимувальних ямах любительське, спортивне та промислове рибальство забороняється з 01 листопада 2015 року до закінчення весняно-літньої заборони.
Закликаємо всіх рибалок-любителів, рибалок-спортсменів та рибалок-промисловиків дотримуватись заборони на вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах. В разі виявлення порушень особи будуть притягнуті до відповідальності відповідно до норм діючого законодавства.
Перелік зимувальних ям:

 Джерело: http://darg.gov.ua

У жовтні до водойм Черкащини було вселено більше 13 тонн зарибка

Осінь – традиційна пора зариблення водойм, адже осінній мальок набирає потрібної ваги і найкраще пристосовується до природніх умов. Так, задля збереження сталих запасів риби за ініціативи промислових користувачів Черкаської області під контролем Черкасирибоохорони у жовтні вже сьомий рік поспіль проводилось декілька вселень риби до водойм Черкащини. На заході були присутні органи місцевого самоврядування та представники громадських організацій.
4823 жовтня в районі річкового порту м. Черкаси та порту «Адамівка» Чигиринського району Черкаської області було вселено 8 тонн 132 кг рибопосадкового матеріалу: товстолоба білого, строкатого, білого амура та коропа. Малька було вирощено в с. Леськи Черкаської області. 24 жовтня в районі вантажного порту м. Черкаси було вселено 4 тонни зарибка: товстолоба білого, строкатого, білого амура та коропа, вирощеного в Київській області в   с. Хохітка та в Черкаській області, ПАТ Черкасирибгосп.
Тільки за жовтень до водойм Черкаської області було вселено близько 13 тонн малька на загальну суму більше 331 тис. грн. Крім цього, 28 жовтня також в районі вантажного порту м. Черкаси було вселено більше тонни коропа, якого було вирощено в с. Леськи Черкаської області.
47
Джерело: http://darg.gov.ua

Вилов водних біоресурсів у водоймах України за 9 місяців збільшився на 15,9%

33За 9 місяців 2015 року вилов біоресурсів у водоймах України, що складається з вилову у Азово-Чорноморському басейні та внутрішніх водоймах, збільшився на 15,9% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року: у 2015 вилов склав 34 697 тонн, у 2014 році – 29 927 тонн. Збільшення відбулось за рахунок підвищення вилову у Азово-Чорноморському басейні на 42,9% – з 14 441 тонн у 2014 році до 20 630 тонн у 2015. Однак у внутрішніх водоймах вилов знизився на 9,2%: з 15 486 тонн до 14 067 тонн. Динаміка росту промислового лову у внутрішніх водоймах становить 3%: з 7814 тонн у 2014 р. до 8060 тонн у 2015 р.

За поточний період зросли показники вилову у внутрішніх водоймах у таких областях, як: Хмельницька – на 53,9%, Запорізька – на 37,8%, Закарпатська – на 36%, Київська – на 23%, Волинська – на 19,7%, Херсонська – на 9,9%, Дніпропетровська – на 5,8%. Падіння вилову біоресурсів за 9 місяців 2015 року спостерігається у Луганській області на 97,7%, Миколаївській – на 50,4%, Одеській – на 37%, Вінницькій – на 36%. Читать далее

У водойми Кіровоградщини вселено більше 10 тонн малька

46Програми зариблення є невід’ємною складовою підтримання сталих запасів риби у водоймах. З огляду на це користувачі Кіровоградщини ініціювали відповідні програми на Дніпродзержинському та Кременчуцькому водосховищах в адміністративних межах Кіровоградської області і проводять їх вже 5 рік поспіль.

14 жовтня 2015 року відбулося зариблення Дніпродзержинського водосховища, 16 жовтня – Кременчуцького. На зарибленні були присутні представники Кіровоградрибоохоорони, місцевого самоврядування на чолі з мером м. Світловодська Юрієм Котенком, представники телерадіокомпанії «Веселка», користувачі водних біоресурсів та небайдужі представники громадськості. Цьогорічний мальок товстолоба був вирощений в с. Леськи Черкаської області та в м. Золотоноша Черкаської області. Середня вага одного екземпляра – 210 грам.

До Дніпродзержинського водосховища було випущено 5 тонн 346 кг товстолоба – 25 457 екземплярів, до Кременчуцького водосховища 5 тонн 395 кг товстолоба – 25 690 екземплярів.

Держрибагентство висловлює подяку користувачам Кіровоградщини за відповідальне ставлення до водних біоресурсів України.

Джерело: http://darg.gov.ua/

Пілотний проект рибного патруля плануємо представити у Києві та області, – Ярема Ковалів

43Нова структура та пропозиції щодо навчання спеціалістів рибоохорони вже опрацьовуються. Про це наголосив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів під час виступу на колегії Мінагрополітики.

 «Схвалено відповідний проект постанови КМУ, який передбачає повну ліквідацію діючих органів рибінспекції. Створюємо новий рибний патруль і плануємо провести навчання працівників, атестацію і запуск нового патруля. У Києві та Київській області передбачаємо в першу чергу представити набір нових працівників. Також забезпечити їх необхідними матеріально-технічними засобами, включаючи сучасні човни, засоби охорони й контролю за водними об’єктами. В рамках цієї реформи передбачається підвищити заробітну плату працівникам з 1,5 тис. грн до 6 тис. грн», – наголосив Ярема Ковалів.

Голова відомства додав, що на минулому тижні відбулась зустріч із делегацією Естонської Республіки. «За результатами зустрічі естонська сторона розгляне можливість передачі та впровадження в Україні естонського програмного забезпечення, на платформі якого здійснюється електронне звітування про вилов водних біоресурсів промисловими суднами. Крім того, Естонія готова забезпечити необхідне навчання нашим новим патрульним» –  зауважив Ковалів.

Читать далее

Щорічне 37-те засідання Організації з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану

NAFOОрганізація з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану (НАФО) 25 вересня 2015 року у місті Галіфакс, (провінція Нова Шотландія, Канада) провела своє 37-ме щорічне засідання, присвячене регулюванню промислу у зоні дії НАФО в 2016 році. Зокрема, було визначено остаточний загально допустимий вилов для запасів НАФО, а також було оголошено про заборону всього донного промислу в зонах підводних гір.
“У той час як деякі запаси НАФО все ще знаходяться на низькому рівні, очевидно, що наші зусилля, спрямовані на збереження і стале використання наших ресурсів рибальства, приносять свої плоди”, – зазначила президент НАФО Вероніка Вейц, “є докази того, що запаси відновлюються, у тому числі й ті, промисел яких нещодавно був знову відкритий”.
Заходи з управління запасами тріски і окуня (морський окунь) в «Флеміш Кап» (Flemish Cap) (район 3M), обидва з яких знаходяться в хорошому стані, дозволяють підтримати збільшення вилову протягом найближчих двох років. Також було збільшенообсяги вилову атлантичної довгої камбали (сіра солея «grey sole») на території Великої Ньюфаундлендської банки.

Читать далее

Національне виробництво харчової чорної ікри: шляхи виходу на ринки ЄС

39В останній декаді вересня відбувся виїзний тематичний галузевий семінар-практикум на тему: «Функціонування галузей аграрного сектору в контексті приєднання України до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори (CITES)» у рамках реалізації положень договору «Про співробітництво та організацію взаємовідносин між Національним університетом біоресурсів і природокористування України та Державним агентством рибного господарством України» від 08.07.2015 р. № 93.

У роботі тематичного галузевого семінару-практикуму взяли участь студенти ОС «Магістр» спеціальності 8.18010024 «Прикладна економіка».

Організаторами зібрання виступив ТОВ-СРП «Осетр», що знаходиться: Київська область, Обухівський район, місто Українка. Дане підприємство стало першим в Україні офіційним виробником харчової чорної ікри (сaviar), на якому впроваджено систему управління щодо безпечності харчової продукції за принципами Hazard Analysis Critical Control Point (HACCP).

ТОВ-СРП «Осетр» сертифіковане згідно з стандартом FSSC 22000:2011: порядок сертифікації системи безпеки продуктів харчування, включаючи ISO 22000:2005, ISO/ТS 22002:2009 та додаткові вимоги FSSC 22000.

Основними напрямами діяльності підприємства є Читать далее

Боротьба із незаконним ловом електровудкою – триває

38Держрибагентство продовжує посилену боротьбу із незаконним ловом риби електровудкою. Так, в рамках проведення оперативних заходів 6 жовтня співробітники Чернігіврибоохорони зафіксували грубе правопорушення із використанням забороненого знаряддя лову – електровудки. На місці події було затримано двох браконьєрів – місцевих мешканців.

Інцидент стався на річці Снов, поблизу села Смяч Щорського району. Браконьєри виловили 14,5 кг риби таких видів: щука – 33 шт., плітка – 161 шт., лин – 2 шт., минь річковий – 2 шт., в’язь – 34 шт., рибець – 12 шт., окунь – 8 шт., уклійка – 3 шт., лящ – 6 шт., бичок – 2 шт. Збитки, завдані рибному господарству України, склали близько 35 тисяч гривень. У правопорушників вилучено пристрій електролов, що складається з перетворювача струму, підсаки з ліхтарем та дротами, акумулятору Ista. Читать далее

Держрибагентство винесло на розгляд Кабінету Міністрів постанову по дерегуляції бізнесу

До останнього часу всі водойми, наприклад Дніпровський каскад, могли використовуватись для промислового лову за виключенням заборонених зон, де проходять нерестовища, і природно-заповідних фондів. При цьому на водоймах рибалки-любителі часто не можуть порибалити, нормально відпочити, тому що всюди сітки: і не лише промисловиків, але і браконьєрів. На вирішення цієї проблеми та задля врегулювання рибальства і боротьби з браконьєрством Держрибагентство України ініціювало створення на водоймах окремих зон для промислового та любительського і спортивного лову. Про це Голова Держрибагентства Ярема Ковалів повідомив 25 вересня в ефірі радіо «Вести».

37«Один з кроків це зонувати наші водойми на місця, де можуть здійснювати рибальство виключно промисловики, і місця, куди промисловики не можуть заходити, тому що вони виділені виключно для любительського та спортивного лову. Як пілотний проект ми повністю закрили від промислового лову верхів’я Канівського водосховища, це фактично в межах Києва і в частині Київської області. Треба сказати, що промислового лову в Києві як такого не було. Але щоб наші любителі були впевнені в тому, що промисловий лов в Києві здійснюватись не може, ми це питання підтвердили нормативно. Рибалка повинен розуміти: «Я сюди можу вийти з вудкою ловити рибу і тут не може з’явитись човен із сітками» – заявив Ярема Ковалів.

Він звернувся до рибалок-любителів та промисловиків із проханням бути активними борцями з браконьєрством. Добре орієнтуючись на водоймі і чітко знаючі «свою» зону для лову – як любительську, так і промислову – побачивши сіть, потрібно терміново повідомляти про це в органи рибоохорони. В низці областей України вже вдалося досягти суттєвого покращення ситуації на водоймах виключно завдяки активному контролю з боку громадських активістів.

Пояснюючи додаткові переваги підходу до зонування водойм Ярема Ковалів зазначив, що Держрибагентством заплановано не лише розмежування, а й облаштування зон та підтримання порядку на зонах для любительського лову риби. «Якщо це любительська зона, то за неї мають відповідати любителі. Наприклад, на Київському водосховищі на сьогодні багато місць заросло. І вони не можуть використовуватись для риболовлі через свій природній стан. Його можна відновити. Але для цього ти маєш розуміти, що ти відповідальний користувач. Потрібно розуміти, що тільки я тут ловлю, тільки я відповідальний за цю водойму і мені потрібно облаштовувати місця для лову».

Ярема Ковалів анонсував намір Держрибагентства поширити принципи зонування на інші ділянки Київського і Канівського водосховища в межа Київської області. «Наступний крок, ми хочемо іти по водоймі вверх і вниз, і визначати зони, де може здійснюватись промисловий, а де любительський рекреаційний лов. Насправді, ми виставили у нас на сайті пропозиції щодо можливого зонування і ми відкриті до обговорення. Ми хочемо наступного тижня провести велике засідання з представниками громадськості, активістами, вислухати їх пропозиції і тільки після такого широкого обговорення ми це закріпимо нормативно. Щоб не боялись, що ми визначимо 5 метрів від берега для любителів, а все інше буде зайнято промисловим ловом. Ні, абсолютно не так. Ми хочемо врахувати інтереси всіх сторін – і промисловиків, і любителів, знайти певний компроміс і тільки після такого обговорення закріпити це нормативно». Голова Держрибагентства зазначив, що оголошення про це попередньо з’явиться на сайті Держрибагентства.

Джерело: http://darg.gov.ua