Месяц: Декабрь 2015

Привітання Голови Держрибагентства Яреми Коваліва з новорічними святами

73Шановні працівники рибної галузі!

Від щирого серця вітаю Вас з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!

Для кожного з нас рік, що минає, був сповнений напруженої праці, звершень та вчинків. Завдяки спільним зусиллям ми розпочали оновлення та реформування рибного господарства, кардинально змінили принципи та підходи до роботи.

Новий рік – це завжди очікування чогось нового, приємного, радісного. Тож у Новому році бажаю Вам наснаги і удачі, невичерпної енергії та надійної підтримки на шляху до обраної мети.

Вірю, що 2016 стане роком стабілізації та розвитку. Зичу Вам і вашим сім’ям міцного здоров’я, успіхів у роботі, злагоди, благополуччя та родинного затишку!

Нехай новорічні свята для всіх нас будуть по-справжньому яскравими й незабутніми.

Щасливого Нового року та Різдва Христового!

Джерело: http://darg.gov.ua/

У 2016 році рибне господарство отримає фінансування від Європейського інвестиційного банку

72У 2016 році підприємці українського рибного господарства отримають змогу розвивати свій бізнес завдяки кредитному фінансуванню провідної європейської фінансової установи – Європейського інвестиційного банку. Відповідну Фінансову угоду (Проект «Основний кредит для аграрної галузі – Україна») підписав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк між Україною та Європейським інвестиційним банком 28 грудня.

Реалізація Угоди дасть можливість залучити 400 млн євро на 12 років з 4-річним пільговим періодом для підтримки аграрного сектору України. Кошти планується спрямувати на модернізацію рибного господарства і аквакультури в Україні та реалізацію проектів у сфері вирощування зернових та олійних культур.

Кредитором у рамках Проекту виступатиме Європейський інвестиційний банк. Читать далее

В 2015 році Держрибагентство зупинило незаконний продаж судна Таманський та покращило умови роботи океанічного флоту

Станом на 2015 рік в Азово-Чорнорморському басейні експлуатуються 380 маломірних суден (від 6 до 12 метрів), 69 малотоннажних суден (від 12 метрів до 45 метрів), а також 100 великотоннажних суден (більше 45 метрів). Серед великотоннажних суден 11 є океанічних, 4 з них належать державі. Впродовж останніх 20 років використання океанічного риболовного флоту, а також океанічного та морського вантажного флоту є неефективним та стикається з величезною кількістю проблем, заявив на брифінгу 24 грудня Голова Держрибагентства України Ярема Ковалів. За його словами, практично всі судна державної власності зафрахтовані, тобто орендуються приватними компаніями для здійснення риболовного промислу або вантажних перевезень. При цьому більшість договорів з фрахтувальниками було укладено в кінці 90-х та 2000-х рр., компанії-фрахтувальники нерідко є афілійованими з колишнім керівництвом галузі та часто недобросовісно виконують умови договорів. Крім того, Україна фактично не отримує океанський вилов риби від своїх суден.

Останнім прикладом непрозорої схеми щодо незаконного заволодіння державним майном України є спроба офшорної компанії-фрахтувальника CowenManagmant SA (Багамські о-ви) заволодіти вантажним танкером «Таманський». Читать далее

Дотримання правил рибальства взято під посилений контроль, – Павло Гвозденко

68Після запуску рибного патруля до Держрибагентства почастішали звернення від громадськості про порушення Правил промислового рибальства та Правил любительського та спортивного рибальства України. Тому керівництвом Держрибагентства було вирішено посилити заходи щодо контролю порядку на водоймах. Зокрема, 20 грудня перший заступник Голови Держрибагентства Павло Гвозденко особисто взяв участь у рибоохоронному рейді у Вишгородському районі поблизу с. Сухолуччя на Київському водосховищі, де заборонено будь-яке рибальство.

Під час патрулювання території було затримано 2-х осіб, які здійснювали вилов водних біоресурсів промисловими знаряддями лову – шістьма риболовецькими сітками. Загальна довжина яких склала 420 метрів.

У порушників було виявлено та вилучено 183 кг риби: 139 лящів, 9 судаків, 3 товстолоба та 1 щуку. Внаслідок незаконного вилову було завдано шкоди рибним запасам України на суму 57 тис. грн. Читать далее

За 11 місяців вилов у водоймах України збільшився на 14,6%

50За 11 місяців 2015 року виловлено 57,1 тис. тонн водних біоресурсів у водоймах України, що складається з вилову підприємствами Азово-Чорноморського басейну та вилову у внутрішніх водоймах України. Це на 14,6% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Але загальний вилов водних біоресурсів з урахуванням виключної морської економічної зони інших держав (океан) знизився на 5,8%: з 77,4 тис. тонн у 2014 році до 72,9 тис. тонн у 2015 році.

Збільшення вилову у водоймах України відбулось за рахунок зростання вилову водних біоресурсів у Азовському та Чорному морях на 46,7% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року: з 20,6 тис. тонн у 2014 до 30,2 тис. тонн у 2015. Але у внутрішніх водоймах вилов зменшився на 8% у порівнянні з 2014 роком: з 29,3 тис. тонн у 2014 до 26,9 тис. тонн у 2015 році.

У 2015 році зросли показники вилову водних біоресурсів у таких областях: Херсонській – на 65,3%, Київській – на 58,5%, Сумській – на 55,8%, Запорізькій – 28,8%. Скорочення вилову за 11 місяців 2015 року в порівнянні з 2014 роком спостерігається: у Рівненській – на 41,7%, Чернівецькій – на 34,8%, Чернігівській – на 30,5%.

Підвищились показники вилову прісноводних видів риби: тарані – у 2 рази, синця – на 81%, сома – на 80,3%, судака – на 29,2%, карася сріблястого – на 21,8%; морських видів риби: хамси азовської – у 3,8 рази, хамси чорноморської – майже у 2 рази, креветок – на 87,5%, рапана – на 84,1%, тюльки – на 44,7%.

Джерело: http://darg.gov.ua/

До навчання рибних патрульних залучать тренерів поліції та міжнародних експертів , – Павло Гвозденко

6615 грудня офіційно розпочалася подача документів для участі у конкурсі до рибоохоронного патруля, проте попередню анкету бажаючі мали змогу заповнити онлайн на сайті агентства з 9 грудня. Про це повідомив перший заступник Голови Держрибагентства, керівник проекту «Рибний патруль» Павло Гвозденко. «Оголошено конкурс на 63 вакансії інспекторів на Київщину. Починаючи запуск патруля, ми розраховували, що матимемо конкурс 5 чоловік на місце – тобто 300 претендентів. Але, на наш приємний подив, бажаючих долучитися до реформування галузі виявилося набагато більше. Тільки за першу добу ми отримали 359 анкет. За перші 5 днів – 590», – повідомив Гвозденко. За словами Павла Гвозденка,не всі кандидати відповідають вимогам, наприклад, серед бажаючих стати рибними патрульними є хлопці віком 14 і 16 років. «Але нам дуже приємно, що молоде покоління українців цікавиться станом наших водойм і хоче змінювати країну», – додав Гвозденко.

Тих кандидатів, що пройдуть кадровий конкурс, чекає навчання з урахуванням кращого європейського досвіду. Освітня програма включатиме курси основ рибоохоронної діяльності та вивчення рибогосподарського законодавства та використання зброї. Окрему увагу у навчанні ми приділимо Читать далее

Ми звертатимемо увагу на активну позицію та прагнення до змін у кандидатів до рибного патруля , – Ірина Гнутова

6515 грудня у Києві стартував набір до рибного патруля, на воду ж нові патрульні вийдуть вже у березні. Член кадрової комісії, начальник відділу кадрового забезпечення Мінагрополітики Ірина Гнутова: «15 грудня оголошено конкурс на 63 вакансії інспекторів та 13 вакансій керівників та заступників. Прийом анкет та документів триватиме 30 днів – до 15 січня. Перелік документів на веб-сайті агентства та сайтах працевлаштування. Можна спочатку подати анкету, потім пакет документів».

Вона додала, що основними вимогами до кандидатів є вища освіта, відсутність судимості, задовільний рівень здоров’я та фізичної підготовки, наявність водійських прав. Досвід роботи та специфічні знання – не є обов’язковими, адже на майбутніх патрульних чекає фахове навчання. «Особисті якості, на які ми звертатимемо увагу при наборі в рибний патруль – активна позиція та прагнення до змін, стійкість до корупції, стресостійкість, готовність та спроможність швидко навчатися. Для керівників – досвід керівної роботи та менеджерські навички», – зауважила Ірина Гнутова.

15 січня розпочнеться відбір, він триватиме у кілька етапів: аналіз анкет, психологічне тестування, перевірка рівня фізичної підготовки (біг, підтягування та плавання), медкомісія та співбесіда з конкурсною комісією. Після цього кандидатів чекає складання письмового іспиту на знання законодавства та специфічні професійні питання.

Джерело: http://darg.gov.ua/

Набір до рибного патруля буде прозорим , – Ярема Ковалів

3715 грудня у Києві стартував набір до рибного патруля, на воду ж нові патрульні вийдуть вже у березні 2016. Про це на брифінгу на честь запуску проекту розповів Голова Держрибагентства Ярема Ковалів. Проект на Київщині є пілотним, у 2016 році його досвід застосують по всій території України. Вже у середині лютого відповідний конкурс розпочнеться у Чернігові, Черкасах, Полтаві, Запоріжжі, Миколаєві, Херсоні, Одесі, в регіоні Чорного та Азовського морів.

За словами Яреми Коваліва, наразі Держрибагентство реалізовує цілий комплекс реформ для відродження рибного господарства України, проте ефективна система контролю є базисом для них всіх і покликана забезпечити їх правильну роботу. «Рибний патруль – це в першу чергу, люди, з високою мотивацією, ті, хто по-справжньому вболіває за галузь і хоче її розвивати, відібрані на основі відкритого конкурсного відбору, незаплямовані корупцією».

Ярема Ковалів додав, що Читать далее

В 2016-17 рр. в Україні запрацює європейська система регулювання промислового рибальства

64Починаючи з 2016 року українські рибалки-промисловики працюватимуть за новими правилами: замість 5 дозвільних документів отримуватимуть лише 1, на водоймах з’являться саморегулювні організації рибалок-промисловиків, а вже у 2017 році квоти на вилов будуть змінені на частки від загального ліміту.

На відміну від квоти, що видавалася лише на 1 рік і була закріплена в абсолютних величинах (в кілограмах), частка від ліміту визначатиметься у відсотках і буде закріплена у дозволі на промисловий лов терміном на 5 років. Сам ліміт вилову для кожної окремої водойми оновлюватиметься щорічно і формуватиметься Держибагентством на основі наукових досліджень щодо стану рибних запасів водойми. Така система стимулюватиме підприємців до дотримання офіційно визначених обсягів вилову та дбайливого використання водойм. «Логіка дуже проста: чим дбайливішим буде ставлення до водойми, тим кращими будуть її рибні запаси і більшими будуть частки на вилов риби. Через складну систему отримання квот та дозволів у нас сьогодні близько 50% ринку знаходиться в тіні. Зміна принципу розподілу часток сприятиме зниженню рівня корупції в галузі. Така система працює у більшості країн Європи» – зазначив Ярема Ковалів. Читать далее

Держрибагентство просить правоохоронні органи звернути особливу увагу на порушення законодавства у рибній галузі

Без-имени-215 грудня у Києві та області стартує набір нового рибного патруля. Паралельно триває ліквідація старого органу – територіальних управлінь охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у 27 регіонах України, що перестануть функціонувати на початку 2016-го року.

«Останнім часом до Держрибагентства стали надходити тривожні сигнали з різних регіонів України. Деякі співробітники старого органу рибоохорони, вочевидь, розуміють, що в оновленому рибному патрулі їм місця немає – там треба працювати чесно і прозоро. Тому такі «рибоохоронці» намагаються використати ці місяці роботи як «останній шанс» для корупційних схем та особистого збагачення. Хочу офіційно попередити всіх діючих співробітників, що по кожному зверненню громадян щодо подібних фактів – ми будемо проводити службові розслідування, а також передавати матеріали у  правоохоронні органи. Навіть, коли старий орган буде ліквідовано – ми не залишимо розслідування по цим справам» – зазначив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Держрибагентство офіційно звертається до Генеральної прокуратури України, обласних та міських прокуратур України, територіальних органів МВС України із проханням оперативного реагування на звернення Держрибагентства та громадян, щодо зловживання службовим становищем співробітників органів рибоохорони, виявлених фактів незаконного рибальства та інших порушень.

Джерело: http://darg.gov.ua/