Месяц: Январь 2016

Громадськість Кіровоградщини долучилася до рибоохоронної роботи

kirov16У середині січня 2016 року інспекторами Кіровоградрибоохорони було проведено спільний рейд з активістами Кіровоградського обласного риболовного клубу «КОРК». Загалом під час рейду виявлено та вилучено   30 незаконних знарядь   лову – сіток-екранів.
Під час патрулювання водойм в с. Петрово Кіровоградського району на річці Інгул було зафіксовано факти грубого порушення Правил любительського і спортивного рибальства. За фактами порушень складено 4 протоколи про адміністративне правопорушення за статтею 85 ч.4 КУпАП, 1 протокол за статтею 85 ч.3 КУпАП та 1 Акт виявлення та вилучення безхазяйного майна. В с. Новопавлівка Кіровоградського району на р. Сугоклея були виявлені безгосподарські заборонені знаряддя лову – сітка довжиною 40 м, висотою 1,5 м з вічком 20х20 мм та 8 сіток-екранів; складено відповідний Акт. В с. Іванівна Кіровоградського району на        р. Сугоклея біля садового товариства «Ятрань» затримано 6 порушників Правил любительського і спортивного рибальства, складено 4 протоколи про адмінправопорушення за ч.3 ст.85 КУпАП та 2 протоколи за ч.4 ст.85 КУпАП, вилучено заборонені знаряддя лову – сітки-екрани в кількості 10 штук. Матеріали за викритими порушеннями будуть направлені до суду для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Читать далее

Україна та Естонія разом працюватимуть над електронізацією рибної галузі, – Ярема Ковалів

pef16Україна пропонує Естонії і Норвегії сформувати робочу групу з розробки та уніфікації досвіду партнерів зі створення електронних інформаційних систем та можливості їх впровадження в Україні. Ініціатива створення відповідної робочої групи стала результатом робочої поїздки делегації Держрибагентства до Естонії 25-27 січня   2016 року.

Представники Міністерства сільського життя Естонської Республіки ознайомили українську сторону з власними електронними системами, зокрема, KIS та ERS, створеними в Естонії за підтримки Євросоюзу. Естонія висловила готовність вивчити можливість передачі Україні цих рішень, а також взяти участь в їх налаштуванні та запуску. Системи покликані забезпечити електронізацію діяльності як агентства, так і користувачів, які займаються промисловим виловом риби.

Крім KIS та ERS у Естонії існує ще близько десятка різноманітних електронних реєстрів  та  програмних рішень, що охоплюють всі аспекти промислового рибальства і діяльності органів рибоохорони. Використання досвіду Норвегії зробить можливим впровадження механізму моніторингу риболовних маломірних суден, а також контролю за любительським рибальством із використанням додатків для мобільних телефонів.

Голова Держрибагентства Ярема Ковалів прокоментував: «Протягом 2016 року Україна має намір активно співпрацювати з Естонією з метою електронізації діяльності агентства та промислового рибальства. Я вдячний Естонії за готовність ділитися із Україною передовими розробками та за початок роботи над спільним проектом».pef316
Джерело: http://darg.gov.ua/

Держрибагентство проводить службове розслідування на Черкащині

У зв’язку з реформуванням органів рибоохорони  останнім часом почастішали випадки браконьєрства на водоймах та зловживання службовим становищем  з боку посадових осіб. З метою збереження порядку громадські об’єднання посилили контроль за дотриманням правил рибальства на водоймах.

Зокрема, активісти ГО «Автомайдан-Черкаси» наприкінці грудня 2015 року викрили на браконьєрстві у Липківському заказнику інспектора місцевої екоінспекції, інспектора рибоохорони, а також групу браконьєрів, роботу яких «охороняла» водна міліція. Спираючись на звернення ГО «Автомайдан-Черкаси», в грудні 2015 року Держрибагентство розпочало службове розслідування щодо зловживання службовим становищем з боку посадових осіб Черкасирибоохорони.

Проте, на жаль, не всі громадські об’єднання дотримуються стандартів і правил громадського контролю цивілізованого суспільства. Держрибагентство  звертається до всіх громадських об’єднань та їх представників і наголошує на необхідності дотримуватись норм чинного законодавства, етичних норм поведінки та принципів громадянського суспільства в будь-якій ситуації та за будь-яких обставинах. Тільки спільними зусиллями, а також використовуючи законні та етичні методи ми зможемо забезпечити порядок на водоймах.

Держрибагентство висловлює подяку ГО «Автомайдан-Черкаси» за активну громадянську позицію та небайдужість до стану рибного господарства України.

9 лютого Україна відстоюватиме у Туреччині свої законні права на танкер Таманський

taman16В грудні 2015 р. Україна подала позов до Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті України на  фрахтувальника  Сowen Management S.A. (офшорна компанія, яка, імовірно, контролюється представниками РФ). Україна вимагає повернути танкер «Таманський» вартістю близько 1 млн доларів США ДП «Керченський морський рибний порт», що належить до сфери управління Держрибагентства, а також стягнути із фрахтувальника заборгованість. 5 січня   на судно, покинуте фрахтувальником у Туреччині, прибув український екіпаж моряків. 9 лютого 2-ий Адміністративний цивільний суд Азіатської частини Стамбулу розгляне позов України про зняття арешту з судна задля того, щоб повернути судно в Україну. Разом з тим майнові претензії на судно заявила «нова влада Криму», відповідно до наданих нею документів судно було націоналізоване і тепер належить «Республіці Крим».

Державне підприємство «Керченський морський рибний порт» (ДП «КМРП»), Україна, звернулося до Морської арбітражної комісії при ТПП України із позовом про розірвання договору бербоут-чартера щодо вантажного хімічного танкера «Таманський» із компанією Сowen Management S.A. (Багамські о-ви).  В судовому позові Україна вимагає розірвати договір бербоут-чартера, стягнути з фрахтувальника заборгованість по контракту, а також повернути судно ДП «КМРП». Двома тижнями раніше, 14 грудня 2015 року завдяки оперативним діям Держрибагентства України та менеджменту ДП «КМРП» вдалося зупинити незаконну реалізацію судна на аукціоні виконавчою службою міста Ялова через штучну заборгованість, заявлену фрахтувальником. Згідно з оцінками експертів, вартість судна складає близько 1 млн доларів США.

5 січня 2016 року на судно, покинуте командою фрахтувальника та залишене без нагляду в порту міста Ялова, прибув екіпаж українських моряків у складі 4-х осіб – капітана, механіка, електрика та боцмана. Команду було сформовано за допомогою одної з провідних українських компаній у сфері шип-менеджменту суден, всі члени екіпажу – громадяни України. Голова Держрибагентства Ярема Ковалів заявив: «Завдяки присутності на борту команди судном не можуть заволодіти треті особи, це зробило неможливим розкрадання обладнання судна. Припинено нарахування штрафних санкцій з боку Туреччини за перебування судна у порту без команди. Також за рахунок перебування команди на борту забезпечено безпеку експлуатації: «Таманський», покинутий без технічного нагляду та електричного живлення при мінусовій температурі повітря, ризикував отримати пошкодження суднового обладнання, що не підлягали б ремонту. Україні вдалося частково погасити та відтермінувати сплату решти заборгованості перед портом міста Ялова, компанія-фрахтувальник перестала оплачувати перебування судна у порту у той же день, коли Україна зупинила незаконний продаж судна в судовому порядку».

Судове засідання, на якому буде розглянуто позов України щодо зняття арешту з судна, призначено на 9 лютого 2016 р. і відбудеться у Туреччині, в 2-му Адміністративному цивільному суді Азіатської частини м. Стамбул.

Голова Держрибагентства Ярема Ковалів повідомив: «Уже після того, як ми звернулися до суду про зняття арешту – в цей же суд, а також до адміністрації порту, де перебуває судно, звернулися треті особи, що подали «свідоцтво про реєстрацію судна у Криму», де власником частки у 100% є «Республика Крым. ГУП РК «Крымские морские порты». За словами Коваліва,   це змушує Україну додатково доводити, що відповідно до міжнародного права, судно є законною власністю України, а його перереєстрація є нечинною, оскільки відбулася після анексії Криму.

Нагадаємо, починаючи з лютого 2015 року, фрахтувальник Сowen Managment S.A. (Багамські о-ви) не виплачував Україні кошти за фрахт судна. З кінця липня 2015 р. «Таманський» не виходив у море, а попередня команда (троє моряків-кримчан з українським громадянством) не отримували заробітну плату і врешті-решт втекли з судна. Крім того, фрахтувальником було заявлено фіктивну заборгованість ДП «Керченский МРП» за ремонт судна у розмірі 1,2 млн доларів США при ринковій вартості судна близько 1 млн доларів США. Це дозволило виконавчій службі міста Стамбул відповідно до законодавства Туреччини без рішення суду виставити судно на торги 14 грудня 2015 року. Нині прокуратурою Одеської області, а також Прокуратурою Туреччини розпочато кримінальне провадження проти капітана судна  за спробу заволодіти держаним майном в шахрайський спосіб.
Джерело: http://darg.gov.ua/

Закон №2558а започатковує наймасштабнішу дерегуляцію в рибному господарстві , – Владислава Рутицька

Серед скасування 22 дозвільних документів та адміністративних послуг у сфері АПК, 7 стосуються виключно рибного господарства.

Закон №2558а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі» підписаний Президентом України Петром Порошенком 31 грудня 2015 року.

У результаті обговорень, які тривали протягом першої половини 2015 року, було проаналізовано 110 дозвільних та інших обов’язкових процедур в АПК. На підсумок, у Законі запропоновано скасувати та/або обмежити дію 22 дозвільних процедур.

«Ліквідація низки адміністративних послуг Держрибагентства є дуже важливою, окрім того нові правила роботи відповідають європейським стандартам. Зокрема, ведення обліку суб’єктів господарювання – виробників консервів і пресервів із водних біоресурсів та присвоєння таким суб’єктам номерів (застаріла технологія виробництва пресервів безпосередньо на кораблях, що не відповідає європейським стандартам та не використовується в Україні); обліку зовнішньоекономічних договорів (контрактів) стосовно рибогосподарської продукції для визначення рівня індикативних цін на такі товари (дублює функцію Державної фіскальної служби); атестації педагогічних працівників навчальних закладів I рівня акредитації, що належали до сфери управління Держрибагентства, але наразі перейшли у підпорядкування до Міністерства освіти і науки», – зазначає заступник Міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька.

Читать далее

Держрибагентство проведе службове розслідування на Миколаївщині

Без-имени-2Наприкінці листопада 2015 року Держрибагентством було розпочато ліквідацію територіальних управлінь органів рибоохорони, 15 грудня стартував набір до першого в Україні рибного патруля. «Фактично з перших тижнів ліквідації до Держрибагентства почали надходити тривожні сигнали щодо зловживання службовим становищем з боку посадовців діючих органів рибоохорони. За словами громадян, рибінспектори намагаються використати період ліквідації терорганів як «останній шанс» задля здирництва з рибалок та особистого збагачення», – повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Спираюсь на інформацію від громадян, 10 грудня 2015 року Держрибагентство звернулося до правоохоронних органів та прокуратури із проханням оперативного реагування на звернення відомства та громадян, щодо зловживання службовим становищем співробітників органів рибоохорони, виявлених фактів незаконного рибальства та інших порушень.

Читать далее

Напередодні Нового року Азоврибоохорона затримала браконьєра, який виловив риби більше ніж на 1,4 млн грн

74Напередодні новорічних та різдвяних свят органи рибоохорони продовжують посилено патрулювати водойми та проводити рибоохоронні заходи задля збереження рибних запасів.

Так, 31 грудня інспекторами Маріупольського тервідділу Азоврибоохорони затримано браконьєра, що виловив в Азовському морі більше 9 тонн риби, яку було виявлено при перевірці риболовецького судна. Загалом було виявлено та вилучено 411 334 штук бичків, загальною вагою 9306 кг.

Голова Держрибагентства Ярема Ковалів відзначив: «Збитки, завдані рибному господарству України, склали більше 1,4 млн грн і є одними з найбільших, що зафіксовані у 2015 році. Хочу подякувати інспекторам Азоврибоохорони за ефективну роботу у цей святковий період».

Нагадаємо, Держрибагентство виступає за посилення відповідальності за порушення правил рибальства. Для цього Держрибагентство підготувало проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду». Відповідно до запропонованих змін, сума штрафів за незаконне зайняття рибним промислом підвищується з 100-200 неоподаткованих мінімумів (1700-3400 грн) до 2 тис. – 5 тис. (34 тис. – 85 тис. грн.), а за діяння, що спричинили тяжкі наслідки – від 3400-6800 грн збільшується до 119 000-255 000 грн. У змінах до Закону надається чітке роз’яснення поняття тяжких наслідків як таких, що у 500 і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян, тобто 8500 грн і більше.

Джерело: http://darg.gov.ua/