Месяц: Апрель 2016

Можливість здійснення промислу водних біоресурсів у водах Ісламської Республіки Мавританія

96Держрибагентством отримано інформацію щодо зацікавленості мавританського підприємства «Le Groupe EcoRoad Africa» у налагодженні співробітництва з українськими підприємствами у питаннях промислу водних біоресурсів в територіальних водах Ісламської Республіки Мавританія та реалізації рибного борошна на українському ринку.
З метою започаткування такого співробітництва мавританська сторона повідомила про готовність запросити представників Українських ділових кіл до Ісламської Республіки Мавританія, або здійснення візиту мавританської делегації до України для обговорення деталей співробітництва.
У зв’язку із зазначеним звертаємось до українських суб’єктів господарювання з проханням розглянути пропозицію мавританської сторони та у разі зацікавленості у співробітництві за запропонованими напрямами надати Держрибагентству інформацію стосовно контактних даних підприємства, і за наявності додаткові пропозиції щодо напрямів співробітництва з мавританською компанією «Le Groupe EcoRoad Africa» для подальшого інформування мавританської сторони.
Згадану інформацію просимо надати в паперовому та електронному вигляді до Відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції (тел./факс: +38 044 484-63-31, email: inter@darg.gov.ua) у строк до 27.05.2016.
Нижче наводимо контактні дані мавританського підприємства «Le Groupe EcoRoad Africa»:
Le Groupe EcoRoad Africa
En Face Stade Olympic
Nouakchott
Mauritania
Телефон: (222) 4 524-0031
Факс: (222) 4 524-0032
Веб-сайт: www.ecoroadafrica.
Джерело: http://darg.gov.ua

Результати поїздки Павла Гвозденка на Азов

OLYMPUS DIGITAL CAMERA25 квітня перший заступник Голови Держрибагентства України Павло Гвозденко та начальник Управління аквакультури, використання водних біоресурсів та міжнародного співробітництва Андрій Чуклін відвідали з робочим візитом Азовське басейнове управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства.

Під час перебування в Азоврибоохороні Павло Гвозденко і Андрій Чуклін провели робочу зустріч із більше ніж 60 користувачами водних біоресурсів, а також колективом Азоврибоохорони для того, щоб перевірити інформацію про браконьєрство та порушення правил промислового рибальства на Азовському морі.

Павло Гвозденко запевнив, що позиція Держрибагентства безкомпромісна – навести порядок в регіоні, кримінальна відповідальність для браконьєрів, звільнення і кримінальна відповідальність для чиновників, якщо їх провину буде доведено.

Перший заступник Голови також доповів про напрацьовані Держрибагентством законодавчі ініціативи. «В ході зустрічі користувачі висловили ряд зауважень та пропозицій щодо оптимізації промислу та системи видачі дозвільних документів. Держрибагентство розгляне кожну із них, наша мета – зробити стосунки з державою простими і зрозуміли для користувачів», повідомив Павло Гвозденко. Користувачі в свою чергу мають внести свої пропозиції у проект Правил промислового рибальства та інші нормативні документи для рибної галузі, що розробляються ініціативною групою експертів на базі ІРЕМ.

Павло Гвозденко провів особисті зустрічі з промисловими рибалками та громадськістю регіону задля вивчення їх проблем у стосунках з контролюючими органами, а також імовірних порушень з боку органів рибоохорони.

«Ми провели живі дискусії, що дозволило визначити поточні проблемні аспекти регіону, їх вирішення буде пріоритетним для Держрибагентства України», – зазначив Павло Гвозденко.

Джерело: http://darg.gov.ua

Керівництво Держрибагентства оперативно їде на Азов для розслідування інциденту з браконьєрством

9422 квітня, в п’ятницю, Держрибагентству стало відомо, що співробітники СБУ задокументували факти систематичного отримання чиновниками Азовського басейнового управління рибоохорони грошей від підприємців, які займалися незаконним промислом риби в Азовському морі. Імовірно, що за “сприяння” посадовців браконьєри виловили азовського бичка на майже 14 мільйонів гривень. Також співробітникам СБУ вдалося затримали під час незаконного промислу судно, на борту якого знаходилося майже 10 тонн азовського бичка.

Для того, щоб розібратися із ситуацією щодо браконьєрства та порушення правил промислового рибальства на Азові, керівництво Держрибагентства взяло під особистий контроль проведення службового розслідування цих фактів. Вже в понеділок до Бердянська прибуде перший заступник Голови Держрибагентства Павло Гвозденко. Він проведе особисті зустрічі з промисловими рибалками та громадськістю регіону задля вивчення їх проблем у стосунках з контролюючими органами, а також імовірних порушень з боку органів рибоохорони. Держрибагентство розпочало службове розслідування роботи Азовського басейнового управління органів рибоохорони та відсторонило керівництво від виконання обов’язків.

«Азов – один з найпотужніших та «рибних» регіонів України. За перші 3 місяці 2016 року він показав приріст вилову 89% або 4376 тонн. Звичайно, це ласий шматок для браконьєрів. Стали відомі факти порушень, браконьєрський вилов бичка – тоннами. Це неприпустимо. Позиція Держрибагентства тут безкомпромісна – навести порядок в регіоні, кримінальна відповідальність для браконьєрів, звільнення і кримінальна відповідальність для чиновників, якщо вину буде доведено. Ми вдячні за проведення ефективної спецоперації, вже в понеділок будемо «на місці», сподіваємося, спільно із СБУ оперативно вирішити ситуацію» – зазначив Павло Гвозденко.

Джерело: http://darg.gov.ua/

За перший квартал 2016 року вилов у водоймах України збільшився на 49,4%

93За перший квартал 2016 р., з січня по березень, виловлено 11,9 тис. тонн водних біоресурсів у водоймах України, що на 49,4% більше ніж за аналогічний період 2015 р. Збільшення обсягів вилову було досягнуто за рахунок Азово-Чорноморського басейну. Загальний вилов по басейну виріс майже на 91, 6% до 8531 тонн. Зокрема Чорне море показало ріст у 197,7%, а Азовське море – 89,5%.

Серед морських видів риб, що виловлюються переважають тюлька (7001 тонна, зростання в 1,5 рази), бичок (1187 тонн, збільшення в 2 рази), шпрот (128,4 тонн, зростання у 75 разів), оселедець чорноморський – (6,2 тонни, зростання в 3,5 рази), калкан чорноморський – (6,2 тонни, зростання в 2,7 рази), пелінгас (9,5 тонн, збільшення в 1,4 рази) та креветки (22,5 тонн, збільшення в 1,4 рази).

У внутрішніх водоймах вилов також залишився майже незмінним: 3,4 тис тонн у 2016 проти 3,5 тис тонн у 2015. У 2016 в порівнянні з 2015 суттєво зросли показники вилову прісноводних видів риб: синця – у 8 разів, чехоні – майже в 5 разів. Також підвищився вилов таких видів риб як коропа та сазана – на 45%, окуня – на 7%. Негативну динаміку вилову показали лящ, щука, судак та плоскирка, плітка та рослиноїдні види риб.

Голова Держрибагентства Ярема Ковалів зазначив: «Перший квартал 2016 року показав позитивну динаміку вилову у морях. Продовжуємо роботу у напрямі розвитку аквакультури – зниження орендної плати, створення єдиного реєстру рибогосподарських водойм, зниження оподаткування. Ми маємо спростити умови роботи для підприємців, залучити у галузь нові інвестиції. І за рахунок цього збільшити вилов «фермерської» риби».

Джерело: http://darg.gov.ua

Екологічне лихо на Житомирщині: у р. Случ масово гине риба

9215 квітня 2016 року в Житомирській області на річці Случ в районі м. Баранівка під час нересту риби було виявлено факт передзаморного стану та масової загибелі водних біоресурсів. Імовірно, причиною є промислове забруднення водойми. На місце події терміново прибули співробітники Житомиррибоохорони, які склали акт обстеження та порахували кількість загиблих водних біоресурсів.

Відповідно до складених актів постраждала риба в кількості: сом – 7 екз., лящ – 38 екз., щука – 27 екз., окунь – 47 екз., уклія – 50 екз., плітка – 45 екз., короп – 3 екз., раки – 38 екз., плоскирка – 20 екз., краснопірка – 10 екз., ротань – 3 екз., бичок річковий – 5 екз., лин – 2 екз., карась – 17 екз., всього 312 екз. Відкрито кримінальне провадження за фактом забруднення водойми. Задля розслідування та контролю ситуації створено спеціальну Комісію, до якої увійшли представники рибоохорони, екологічної інспекції, МНС. Інспекторами Житомиррибоохорони здійснюється цілодобове патрулювання території задля запобігання забору риби населенням.

Для встановлення наявності у воді отруйних речовин та визначення вмісту розчиненого кисню спеціалістами Житомиррибоохорони відібрані та передані до відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Житомирській області проби води. З метою проведення лабораторних досліджень та встановлення причин загибелі до Житомирської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини було направлено зразки вилучених загиблих водних біоресурсів.

Держрибагентство наголошує, що вода та риба з водойми є небезпечними для споживання. Крім того, співробітники рибоохорони здійснюють інформування рибалок про інцидент та про заборону до вживання риби в їжу з водойми.

На даний час очікуються результати лабораторних досліджень, після чого можна буде зробити висновки щодо точних причин загибелі водних біоресурсів та ефективних способів вирішення ситуації.

Джерело: http://darg.gov.ua

Уряд схвалив закриття Керченського та Севастопольського морських рибних портів

91Задля забезпечення державного нагляду за безпекою мореплавства на тимчасово окупованій території України Уряд схвалив закриття Керченського та Севастопольського морських рибних портів у межах, виділених акваторій.

Це передбачено проектом постанови Кабінету Міністрів України «Про тимчасове закриття морських рибних портів», який підготовлений Держрибагентством та Мінагрополітики.

«Завдяки закриттю Керченського та Севастопольських портів буде забезпечено питання безпеки мореплавства і національної безпеки держави. Крім того, Україна виконає зобов’язання за міжнародними угодами та конвенціями щодо питання безпеки мореплавства», – прокоментував Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Рішення було прийнято у зв’язку із неможливістю здійснювати у морських рибних портах Автономної Республіки Крим та м. Севастополя обслуговування суден і пасажирів, проведення вантажних, транспортних, експедиційних робіт та інших пов’язаних з цим видів господарської діяльності, забезпечення належного рівня безпеки судноплавства, забезпечення охорони навколишнього природного середовища.

В умовах анексії Криму капітани Керченського та Севастопольських портів фактично не можуть здійснювати державний нагляд за безпекою мореплавства у портах, на підходах до нього та в суміжних акваторіях. Держава не має можливості отримувати оперативну інформацію щодо пересування вантажів та суден, контролювати екологічну безпеку Азово-Чорноморського басейну в цілому; на територіях портів знаходяться газові термінали, що є об’єктами підвищеної небезпеки.

Джерело: http://darg.gov.ua/

Повідомлення від громадськості допомогло виявити браконьєрів, що завдали збитків на 80 тис. грн, – Павло Гвозденко

90В Україні з 1 квітня настав період нересту. З метою недопущення порушення правил рибальства під час нересту, посилення охорони, відтворення та збільшення запасів водних біоресурсів Держрибагентство прийняло рішення максимально підвищити контроль на водоймах у всіх регіонах країни.

Так, 7 квітня перший заступник Голови Держрибагентства Павло Гвозденко взяв участь у рибоохоронному рейді в Херсонській області разом з інспекторами Головрибводу.

Було затримано 8 браконьєрів на трьох човнах, які поблизу селища Комишани займалися незаконним виловом риби із озера Безмен.

Сума збитків, завданих рибному господарству склала більше 80 тис. грн. Як стало відомо, таке правопорушення браконьєри вчиняють не вперше, тому за скоєне повинні понести кримінальну відповідальність.

«Окремо хочу висловити вдячність громадськості, що не залишається осторонь, турбується про рибні запаси та повідомляє про виявлені факти браконьєрства. Закликаю небайдужих активістів долучатись до оперативних штабів при територіальних управліннях рибоохорони, щоб разом з інспекторами мати можливість патрулювати водойми у період нересту», – акцентував увагу Гвозденко.

Також Держрибагентство звертається до громадськості із проханням не бути байдужими до збереження рибних ресурсів України. Якщо Ви стали свідком правопорушення на водоймі, просимо повідомляти про такі факти за телефоном «гарячої» лінії: +38 (044) 486 – 44 – 59 – у робочі дні або за номером: +38 (044) 486 – 44 – 24 – у вихідні та святкові дні; писати повідомлення на електронну адресу: info@darg.gov.ua або в соціальну мережу Фейсбук Держрибагентства. Спільні зусилля Держрибагентства і громадськості дозволять забезпечити ефективний контроль на наших водоймах.

 Джерело: http://darg.gov.ua

Нерестова кампанія 2016: правила лову та штрафи за правопорушення

87З 1 квітня в 19-ти областях України та місті Києві розпочалась нерестова заборона на вилов риби. Терміни заборони в різних регіонах і областях можуть відрізнятися залежно від погодних умов, проте здебільшого сезонний нерестовий період визначається термінами з 1 квітня по 30 червня.

Правила лову риби під час нересту передбачають: вилов лише з берега, лише в межах населеного пункту, лише дозволеними знаряддями лову – 1 вудкою/донкою з одним гачком або спінінгом, з дотримання норм вилову – до 3 кг/день на людину, лише в дозволених місцях; рибалка в природних нерестовищах і на території зимувальних ям категорично заборонена. Місця, де можна і де заборонено рибалити та чіткі дати заборони на рибалку на конкретній водоймі визначаються територіальними управліннями рибоохорони, з відповідними наказами можна ознайомитись за посиланням.

В період нересту заборонено Читать далее

На Азові затримали найбільших браконьєрів за останні 2 роки

8929 березня працівниками Азоврибоохорони спільно з прикордонною заставою «Бердянськ» було затримано човен, який здійснював незаконний вилов риби механізованою драгою. Інцидент стався на узбережжі Бердянської затоки Азовського моря в районі с. Луначарське Бердянського району.

На судні було виявлено незаконно добуту рибу – 90 450 особин бичка, вагою 2,5 тонн. Своїми незаконними діями браконьєри завдали збитків рибному господарству України на суму 3 075 300,00 грн.

«Це наймасштабніше правопорушення, завдане браконьєрами за останні 2 роки. Хочу подякувати інспекторам Азоврибоохорони за ефективну роботу. Таке варварське винищення риби, особливо перед Читать далее