Месяц: Май 2016

Після 10-місячної боротьби з Росією Україна відстояла свої права на танкер Таманський

 tamansk116«Після 10-місячної боротьби з РФ та офшорними фрахтувальниками-шахраями, Держрибагентству вдалося повернути державі її актив – нафтовий танкер «Таманський», вартістю близько 1 мільйона доларів США», – повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.
 25 травня  «Таманський» прибув до України у порт міста Іллічівськ.  Поверненню судна в Україну передував тривалий судовий процесу  у Туреччині з офшорним фрахтувальником  Сowen Management S.A. (Багамські о-ви), афілійованим з Російською Федерацією. Фрахтувальник створив штучну заборгованість за ремонт суден, та на основі неї намагався незаконно продати судно через виконавчу службу Туреччини.
З лютого 2015 року, фрахтувальник Сowen Management S.A. (Багамські о-ви), афілійований з Російською Федерацією, не виплачував Україні кошти за фрахт суден. З урахуванням пені борг складав близько 700 тис доларів США. З кінця липня 2015 р. «Таманський» не виходив у море, а попередня команда (троє моряків-кримчан з українським громадянством) не отримували заробітну плату і врешті-решт у грудні 2015 р. втекли з судна.
 Завдяки оперативним діям Держрибагентства України та менеджменту ДП «Керченський морський рибний порт» у грудні 2015 року вдалося зупинити незаконну реалізацію судна на аукціоні виконавчою службою міста Ялова через заборгованість, штучно створену фрахтувальником. Як тільки Україні вдалося зупинити продаж судна, фрахтувальник не визнав Україну власником судна та надав в суд документи про його реєстрацію в судовому реєстрі РФ на підставі рішення про «націоналізацію».
Голова Держрибагентства Ярема Ковалів відзначив: «Завдяки рішучим діям Держрибагентства України, ДП «Керченський морський рибний порт» (Київ, Україна) та Генерального консульства України в Туреччині судовий процес завершився на користь держави Україна. Найскладнішим звичайно ж був судовий процес – довести незаконність майнових претензій Криму на «Таманський» і фінансових претензій фрахтувальника, порушення норм морського права. Проте Україні все вдалося. 6 травня 2016 року Третій виконавчий суд Стамбулу зняв арешт з судна «Таманський», 21 травня 2016 року судно залишило порт Ялова та направилося в Україну».

Читать далее

При Мінагрополітики запрацював call-центр з консультування бізнесу щодо експорту агропродукції до країн ЄС

10117 травня в Мінагрополітики відбулась урочиста церемонія відкриття проекту «Консультування України в питаннях аграрної торгівлі – в рамках повної та всеохоплюючої угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС. Завданням інформаційного центру є консультування українських аграріїв щодо роботи на європейських ринках. Звертатись можна за номером «гарячої» лінії: 0 800 502 410.

У заході взяли участь Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий та Парламентський Статс-секретар Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини Петер Блезер.

Консультаційний проект має на меті посилити спроможність аграрних та продовольчих підприємств України використовувати нові можливості для розширення експорту сільськогосподарської продукції та продуктів харчування на ринках, підготувати підприємців до відкриття українських ринків та подальшого освоєння міжнародних ринків. Поряд з цим німецькі та українські підприємства повинні бути краще інформовані про зміни у законодавстві стосовно питань аграрної торгівлі.

«Я переконаний, що завдання міністерства – створити рівні умови для всіх, хто бажає досягти успіху на ринку. Відкриття Центру підтримки експорту до ЄС – саме така історія, адже його послуги однаково доступні і для тих, хто вже продає в Європу, і для тих, хто тільки розмірковує про це. Важливо, що аграрії зможуть в одному місці отримати всю базову інформацію з питань експорту. Я вдячний німецькому уряду і зокрема Федеральному міністерству продовольства і сільського господарства Німеччини за донорську підтримку і реалізацію цього проекту», – зазначив Тарас Кутовий. Він також додав, що початок роботи Центру відповідає прагненню Мінагрополітики бути відкритими до спілкування з ринком.

Тарас Кутовий підкреслив, що найбільше від відкриття Центру виграють малі і середні сільгоспвиробники, які на відміну від великих компаній не мають власних юридичних служб і відділів, що займаються розвитком міжнародних ринків. «Ми хочемо, щоб фермер витрачав час на виробництво першокласної продукції, а не на пошук і перевірку інформації про експортні можливості. У Центрі він отримає професійну консультацію щодо умов виходу на ринки ЄС і закріплення на них, перспективних ніш, діючих квот, преференцій тощо», – зауважив Міністр.

У свою чергу Парламентський Статс-секретар Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини Петер Блезер зауважив: «Ми розраховуємо, що цей проект буде корисним для обох країн і сприятиме поглибленню відносин між нами. Ми завжди підтримували і надалі підтримуватимемо Угоду про асоціацію України з ЄС. Саме тому вкладаємо 1,5 млн євро у проект «Консультування України в питаннях аграрної торгівлі – в рамках повної та всеохоплюючої угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС». Переконаний, ваша країна має перспективи для розширення торговельних відносин з Німеччиною і іншими членами Євросоюзу».
Джерело: http://darg.gov.ua

Бюджетний та аграрний комітети ВР підтримали фінансування пілотного рибного патруля Київщини

Комітет ВР з питань аграрної політики та земельних відносин 12 травня підтримав виділення коштів на оснащення «пілотного» рибного патруля Київщини. Днем раніше відповідний проект закону  «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» також схвалив  Комітет ВР з питань бюджету.

 Відповідно нього з державного бюджету на агрокомлекс має бути виділено 15 мільйонів гривень для оснащення  рибного патруля сучасною технікою та обладнанням: формою, човнами, дронами, приладами нічного бачення тощо. Згідно програми дій Уряду, ліквідація діючих органів рибоохорони і створення рибоохоронного («рибного») патруля є першочерговим завданням для рибного господарства України на 2016 рік.

Читать далее

Представник НІАМ взяв участь в засіданні Робочої групи Генеральної комісії з питань рибальства у Середземномор’ї

9719-21 квітня 2016 року заступник директора НІАМ Дем’яненко К.В. взяв участь в засіданні Робочої групи Генеральної комісії з питань рибальства у Середземномор’ї (GFCM) щодо питань боротьби з ННН-рибальством. Зустріч відбулась в Мадриді, Іспанія.
В рамках засідання було розглянуто діяльність GFCM за напрямом боротьби з ННН-рибальством, представлено стан імплементації дорожньої карти GFCM щодо боротьби з ННН-рибальством та стан справ в країнах Середземноморсько-Чорноморського регіону в аспекті боротьби з ННН-рибальством, розглянуто питання розвитку регіональної системи контролю діяльності рибальських суден тощо.
З детальним звітом можна ознайомитись за посиланням.
98
99
100
Джерело: http://darg.gov.ua/