Месяц: Июнь 2016

Київський рибоохоронний патруль здійснив першу гучну спецоперацію: викрито 600 кг незаконно добутої риби

kpvp11624 червня на Київщині рибоохоронними патрульними відбулося перше гучне викриття порушень правил рибальства. Співробітники Київського рибоохоронного патруля в ході дводенної спецоперації у акваторії Київського моря виявили вантажний автомобіль із більш ніж 600 кг нелегально виловленої риби. На вимогу надати документи що підтверджують походження риби, громадянином Р. було пред’явлено накладну, в якій було вказано 297 кг риби, переважно, карася та щуки. При огляді та зважуванні було виявлено значні розбіжності в різноманітті та вазі, а саме 606 кг риби таких видів, як судак, лящ, чехоня, плотва та плоскирка.

Начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін повідомив: «Під час відібрання пояснень, громадянин Р. зазначив, що вказану рибу придбав за готівку у випадкових перехожих та без документів походження з метою подальшого перепродажу. За даним фактом складено адміністративний протокол за ч.1 ст. 88-1 КУпАП «Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах». Сподіваємося, ця справа буде оперативно розглянута у суді, а порушник отримає належне покарання».

Після виявленого інциденту рибоохоронний патруль продовжив здійснення рибоохоронних заходів у плановому режимі. Впродовж святкових днів 25-28 червня було викрито 11 порушень, в їх рамках вилучено 30,7 кг водних біоресурсів, 6 незаконних сіток. 10 них за ст. 85-1 КУпАП «Виготовлення, збут, зберігання чи реклама заборонених знарядь добування (збирання) об’єктів тваринного або рослинного світу» та 1 за ст. 88-1 КУпАП «Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах». Рибному господарству було завдано збитків на суму 11 176 грн.

Київський рибоохоронний патруль розпочав роботу 16 червня 2016 року. Він став пілотним проектом Держрибагентства із реформування системи охорони водних біоресурсів України та створення на українських водоймах системи контролю європейського рівня. 45 патрульних було відібрано з поміж 2000 претендентів на основі відкритого кадрового конкурсу. Рибні патрульні пройшли фахове навчання, спортивну та вогневу підготовку.
kpvp316

kpvp216

Джерело: http://darg.gov.ua

 

29 червня рибні патрульні розпочнуть навчання у кращих спеціалістів з Норвегії

ribpnv16Європейці допоможуть з підготовкою та навчанням рибного патруля. За результатами міжвідомчої співпраці Держрибагентства України та Директорату з питань рибальства Королівства Норвегія, з 29 червня по 1 липня у Києві буде організовано навчальний курс для українських рибних патрульних щодо контролю за рибальством, а також семінари із регулювання рибальства у морі.

У навчанні візьмуть участь 45 рибоохоронних патрульних Київщини та 5 спеціалістів з приморських регіонів – Одеської та Азовської рибоохорони, Чорноморського басейнового управління. Організацію навчання та пов’язані з нею витрати профінансовано Норвегією. Спеціалісти Директорату з питань рибальства Королівства Норвегія поділяться з українськими колегами кращими практиками із використання систем контролю за рибальством Норвегії, правилами використання знарядь лову, роботою норвезької берегової охорони, заходами контролю рибальства в морі, механізмами встановлення законності вилучених водних біоресурсів.

У патрульних буде можливість спільно з норвезькими колегами проаналізувати можливості впровадження елементів норвезької системи в роботу українського рибоохоронного патруля.

«Проект навчання українських патрульних у фахівців з Норвегії – лише початок плідного співробітництва України та Європи в напрямі реформування рибного господарства. Йдеться і про електронні системи моніторингу вилову, і про програми навчання для українських патрульних. Так після Норвегії навчальний курс для наших патрульних проведуть фахівці з Литви. Це заплановано на першу половину липня. Вивчення та застосування кращого досвіду європейців допоможе побудувати в Україні ефективну систему контролю та регулювання рибальства», – наголосив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Нагадаємо, 16 червня 2016 року на Київщині почав роботу перший в Україні «пілотний» рибоохоронний патруль. 45 патрульних було відібрано з 2000 претендентів на основі відкритого кадрового конкурсу з онлайн-трансляцією, залученням громадськості, психологічним та фізичним тестуванням.

Джерело: http://darg.gov.ua

16 червня на Київщині розпочав роботу перший в Україні рибоохоронний патруль

10416 червня 2016 року на Київщині запрацював перший в Україні рибоохоронний патруль. Його було створено замість органів рибоохорони задля забезпечення на українських водоймах ефективної системи контролю за використанням і відтворенням риби (водних біоресурсів) та боротьби з браконьєрством. Орган підпорядковується центральному органу виконавчої влади у сфері рибного господарства – Держрибагентству України (Мінагрополітики).

«Рибний патруль – це новий персонал, люди з високою мотивацією, відібрані на основі відкритих кадрових конкурсів. Це залучення європейського досвіду, сучасне оснащення – форма, човни, прилади нічного бачення, дрони. Це нові підходи до роботи. Київський патруль – «пілотний» і по суті орієнтир для всієї України. На ньому – особлива відповідальність», – повідомив Голова Держрибагенства Ярема Ковалів.

«Я вітаю Державне рибне агентство з запуском першого в Україні рибного патруля! Читать далее

Закордонні вчені проведуть дослідження запасів Чорного моря

Закордонні вчені проведуть дослідження запасів Чорного моряНайближчим часом буде підписано угоду між Україною та Генеральною комісією з питань рибальства в Середземному морі (ГКРС), що дозволить Україні проводити спільні дослідження запасів риби в Чорному морі, повідомив Голова Держрибагентства виданню «UBR». Попередню домовленість було укладено на 40 сесії Генеральної Комісії з питань рибальства у Середземномор’ї, яка проходила з 30 травня по 3 червня на Мальті. Засідання відвідав Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Учасники засідання обговорили можливі шляхи посилення співробітництва на регіональному рівні у сфері обміну та впровадження спільних заходів зі збереження видів риб, що зазнають найбільшого техногенного впливу. Окремо йшлося про реалізацію спільних наукових досліджень з вивчення стану екосистеми та оцінки стану запасів риби.

Читать далее

Антибраконьєрська акція: за кілька годин рейду вилучено 25 незаконних знарядь лову

3 червня, у Всесвітній день охорони навколишнього середовища відбулась Антибраконьєрська акція «Всім світом». Організатором Акції виступила Асоціація рибалок України. В події взяв участь Голова Держрибагентства Ярема Ковалів, а також представники риболовної громадськості: МСФК «Видубицький», ВМК «Фрегат», ГО «Союз човнярів Київщини».
В рамках акції риболовна громадськість, органи рибоохорони та водна міліція вийшли на катерах на водойму столичної акваторії, щоб перевірити, наскільки рибалки дотримуються правил рибальства в нерестовий період.
Всього за кілька годин рейду з водойми було вилучено 6 сіток, 14 телевізорів, 3 раколовки, 2 павука.

Читать далее

9 червня на деяких водоймах України закінчується нерестова заборона на вилов риби

102Шановні рибалки-любителі!

9 червня на деяких водоймах Україні закінчується сезон нересту. Зокрема на Дніпродзержинському та Кременчуцькому водосховищах (Кіровоградська обл.), Київському та Канівському водосховищах (Київська обл.), Дніпродзержинському водосховищі (Полтавська обл.), Дніпродзержинському та Дніпровському водосховищах (Дніпропетровська обл.), Дністровському водосховищі (Вінницька обл.), Канівському водосховищі (місто Київ). З повним списком наказів територіальних управлінь органів рибоохорони, датами закінчення нерестової заборони та переліком водойм на яких закінчується нерестова заборона та на яких триватиме до кінця червня можна ознайомитись за посиланням.

На окремо визначених водоймах нерестова заборона триває до 30 червня.

Нагадуємо, після завершення нересту на водоймах загального користування дозволений любительський лов з берега або човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше 5 на людину, з дотриманням добової норми вилову – до 3 кг на людину.

За порушення правил рибальства під час нерестової заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Детальніше про відповідальність за правопорушення можна прочитати за посиланням.

Держрибагентство закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись визначених правил рибальства. Якщо ви стали свідком правопорушення на воді, просимо невідкладно повідомляти на телефон «гарячої» лінії в робочі дні (044) 486 – 44 – 59; у неробочі години, вихідні та святкові дні: (044) 486 – 44 – 24.

Бажаємо приємної риболовлі!

Джерело: http://darg.gov.ua

В рамках виставки АГРО-2016 відбудеться семінар щодо сучасних методів ведення рибного господарства

9 червня з 15.00 до 18.00 в рамках Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2016» в конференц-залі павільйону № 19 Національного комплексу «Експоцентр України» (м. Київ, пр-т Академіка Глушкова, 1) відбудеться семінар на тему: «Науково-технічне забезпечення удосконалення шляхів та методів ведення рибного господарства в сучасних умовах».

На заході буде розглянуто питання сучасної аквакультурної технології вирощування креветки та тиляпії, стан та перспективи форелівництва, промисел Чорноморських креветок тощо.

Держрибагентство запрошує всіх зацікавлених до участі в семінарі та до обговорення проблем, передбачених тематикою заходу. Із запланованими до обговорення темами можна ознайомитись в програмі за посиланням.

За додатковою інформацією звертайтесь за номером телефону: 050 473 11 42.

У Запоріжжярибоохороні негайно буде розпочато службову перевірку

94«У Запоріжжярибоохороні негайно буде розпочато службову перевірку, а в.о. начальника Запорізького територіального відділу Запоріжжярибоохорони відсторонено від виконання обов’язків, заявив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів. – Позиція Держрибагентства щодо корупції та хабарництва чітка і принципова: корупція –неприйнятна. Всіх хабарників та порушників буде звільнено з органів рибоохорони. І абсолютно точно вони не працюватимуть у новому рибному патрулі».

Голова Держрибагентства зазначив, що сподівається на об’єктивне розслідування правоохоронними органами інциденту із затримання на хабарі в.о. начальника Запорізького територіального відділу Запорізького обласного управління охорони, відтворення та використання водних біоресурсів.

За інформацією Нацполіції за 20 тисяч гривень хабара зловмисник пообіцяв не вживати заходів адміністративного впливу за вилов риби в заборонених місцях. Гроші чиновник отримував частинами як готівкою, так і на банківську картку. Зараз відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

 Джерело: http://darg.gov.ua