Месяц: Июль 2016

Як працює рибний патруль Київщини: 4 затримання, 300 кг незаконного карася та 2 погоні – підсумки оперативної роботи з 22 по 24 липня

zbytki34 затримання, вилучення 300 кг незаконно добутого карася, затримання порушників, що ловили рибу забороненими «ятерями» та сітками з жилки, встановлений факт продажу риби без документів на ринку м. Українка, 2 погоні за порушниками – так пройшли оперативні заходи Київського рибоохоронного патруля на Київщині з 22 по 24 липня.

23 липня, в суботу, рибні патрульні викрили порушника, що забороненими знаряддями лову – більше ніж десятком «ятерів» виловив 313 кг карася або 3726 рибин, чим завдав рибному господарству збитки на суму більше 63 тис грн. Порушник рибалив на р. Супій, в районі міста Яготин. Близько 5 години ранку оперативна група рибного патруля Київщини затримала його під час здійснення незаконного вилову риби та викликала на місце події працівників Національної поліції. Спільно вони вилучили свіжовиловлену рибу, заборонені знаряддя лову, гумовий човен «Колібрі», підвісний двигун «Mercuri», автомобільний причіп, автомобіль Лада Гранта, кисневі балони та бочку для зберігання риби. Відносно порушника складено протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 4 ст. 85 КУпАП (Грубе порушення правил рибальства). «Матеріали буде передано до суду для подальшого прийняття рішення згідно з чинним законодавством, – повідомив керівник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін, – Нагадуємо всім рибалкам, згідно з Правилами любительського і спортивного рибальства рибалкам-любителям дозволено виловлювати 3 кг риби на день, а для вилову риби у промислових масштабах потрібно отримати відповідні дозвільні документи у Держрибагентстві. Без таких документів вилов 300 кг риби є незаконним, по-суті браконьєрством, і передбачає відповідальність перед законом. Відповідальність чекає і на всіх тих порушників, що ловлять рибу незаконними знаряддями лову».

В той же день рибоохоронні патрульні провели рейд на ринку м. Українка з метою перевірки наявності документів на збут свіжовиловленої риби. Під час нього було затримано громадянина, який Читать далее

За 6 місяців 2016 року вилов у водоймах України збільшився на 19,4 %

denrybaka16За 6 місяців 2016 р., з січня по червень, виловлено 22,9 тис. тонн водних біоресурсів у водоймах України, що на 19,4 % більше ніж за аналогічний період 2015 р. Приріст спостерігається як у Азово-Чорноморському басейні, так і у внутрішніх водоймах. Загальний вилов по басейну виріс майже на 20,5 % – до 16 тис тонн. Зокрема, Азовське море показало ріст на 22,1 %, Чорне море – на 4,9 %, вилов у внутрішніх водоймах України збільшився на 16,8% і склав 6,9 тис. тонн. За поточний період вилов аквакультури у внутрішніх водоймах склав 2991 тонну, що на 12,5% більше за аналогічний період 2015 р.

Серед морських видів риб, що виловлюються переважають бичок (6757 тонн, зростання на 7%), тюлька (8256 тонн, зростання в 1,5 рази), калкан чорноморський (88 тонн, зростання в 5,8 раз), рапан (226,8 тонн, збільшення в 3 рази), креветка (209 тонн, зростання в 1,9 раз).

Зросли показники вилову таких видів прісноводних риб: судака звичайного – в 1,5 рази, оселедця чорноморського – в 2,3 рази, синця – в 2,5 рази, плітки – в 1,2 рази, коропа та сазана – в 1,7 рази. Негативну динаміку вилову показали лящ, щука та рослиноїдні.

З січня по червень 2016 р. у деяких областях України підвищився вилов біоресурсів у порівнянні з аналогічним періодом 2015, а саме: Дніпропетровській області – на 60,9%, Миколаївській – 57,6%, Івано-Франківській – 55%, Херсонській – на 52%, Київській – на 40% та Запорізькій – на 27%.

Разом з тим через несприятливі погодні умови в Антарктиці Україна закрила свій промисел антарктичного криля у 2016 р. і відновить його у 2017 р. За 6 місяців 2016 р. було виловлено 7354 тонн проти 13 413 тонн у 2015 р., що відображено у статистиці як зниження Україною загального вилову.

vylov6mic16

Джерело: http://darg.gov.ua

Литовські колеги поділились з рибними патрульними системою роботи органів рибоохорони в ЄС

lytva3190716З 11 по 15 липня рибоохоронні патрульні Київщини пройшли навчальний курс у спеціалістів Департаменту рибного господарства Литви.

Учасники ознайомились зі Спільною політикою в галузі рибальства Європейського Союзу, системою контролю за рибальством та її основними компонентами, методами лову риби та різновидами рибальських знарядь, системою моніторингу суден, механізмом перевірки необхідної документації, способами перевірки відповідності вилову тощо.

За словами колег з Литви, країни ЄС мають комплексну систему контролю за дотриманням правил рибальства, що включає: інспекції, що здійснюються в морі та з повітря; інспекції в портах, де здійснюється вивантаження чи перевантаження риби; перевірки під час транспортування; перевірки на рибопереробних підприємствах; перевірки на ринках, де здійснюється продаж риби.

Також представники з Литви розповіли, що Читать далее

Вперше в історії світове споживання риби на душу населення перевищило 20 кілограмів на рік

fao16Відповідно до нової доповіді ФАО «Стан світового рибальства і аквакультури» (SOFIA), глобальне споживання риби на душу населення вперше в історії перевищило 20 кілограмів на рік. Це відбулось завдяки значному зростанню поставок продукції аквакультури та високому попиту, рекордному вилову деяких ключових видів риби і зниженню рівня втрат під час вилову.

Проте, не дивлячись на наявність помітного прогресу в деяких областях, загальний стан морських ресурсів не поліпшився. Остання доповідь ФАО відзначає, що майже третина всіх комерційних обсягів риби в даний час виловлюється на біологічно нестійкому рівні, що втричі перевищує рівень 1974 року.

Світовий обсяг продукції рибальства в 2014 році склав 93,4 млн тонн, включаючи вилов у внутрішніх водах. Це демонструє невелике зростання протягом останніх двох років. Перше місце за обсягом вилову зайняв Читать далее

В Україні з’явиться Програма розвитку форелівництва

forel16В Україні з’явиться Програма розвитку форелівництва, її мета – у 5-річний строк збільшити виробництво української форелі до 10 тисяч тонн. За даними Української аквакультурної спілки сьогодні в Україні продукується до 1,5 тис тонн форелі на рік.

Над розробкою програми у липні 2016 розпочне роботу спеціально створена робоча група, до складу якої увійдуть представники Держрибагентства, Інституту рибного господарства НААН, Львівського національного університету Ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З Гжицького та Української аквакультурної спільноти. Очолить робочу групу український форелевод, Віце-президент Української аквакультурної спільноти Олег Божик.

«У 2015 році в Україну було імпортовано 3,6 тис тонн форелі з Норвегії, Данії, Чилі. Природні умови України, а саме наявність джерел з температурою води близько 10°C, яких багато на території Західної України, Черкаської, Чернігівської, Харківської областей дозволяють збільшити виробництво форелі в рази. Крім того, форель має одну з найвищих рибопродуктивностей на одиницю площі в порівнянні з іншими об’єктами вирощування. Наприклад, з 1 га водного плеса ми отримаємо лише 1,5 тонни коропа і 500 тонн форелі – зазначив Олег Божик. – Наразі існує багато чинників, що стримують розвиток форелівництва в Україні, в першу чергу це законодавство. Мета нашої робочої групи – об’єднати зусилля експертів та держави і спростити умови роботи для вітчизняного форелевого фермера: організаційні, економічні та технічні». Читать далее

На порядку денному облради – рибогосподарська діяльність Київщини

oblrada16Тимчасова контрольна комісія Київської обласної ради з питань перевірки рибогосподарської діяльності та стану рибних запасів у водоймах Київської області провела своє чергове засідання.

До роботи комісії були долучені представники різних структур. Зокрема, від департаменту екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації – Володимир Ткаченко, від управління водних ресурсі в м. Києві та Київської області – Ніна Коновалова, від департаменту рибного господарства України – Ярема Ковалів, від ТОВ «Рибпром» – Артур Бондар, від «Першої рибної біржі» – Ганна Шишман та від ВГО «Громада рибалок України» Максим Камінський.

Під час засідання було заслухано інформацію про стан рибогосподарської галузі від осіб, залучених до роботи комісії. Також присутні обговорили та затвердили пропозиції щодо плану роботи тимчасової комісії.

Володимир Ткаченко доповів про Читать далее

Привітання Спілки працівників рибного господарства України з Днем рибалки

denrybaka16Згідно з Указом Президента України від 22.06.1995 № 464/95 щорічно відзначається День рибалки.

10 липня 2016 року українські рибалки відзначають це професійне свято. Риба завжди була почесною стравою на столі жителів нашої країни, а нелегка праця рибалок за всіх часів цінувалася й шанувалася в країні не менше, ніж праця хлібороба.

Дотепер рибальство залишається єдиним природним джерелом екологічно чистої харчової білкової продукції. Сьогодні більше ніж 30 тисяч жителів нашої країни зайняті професійним промислом, переробкою уловів, торгівлею риботоварами, а для майже 3 мільйонів рибалок-аматорів рибний лов є основним внеском у економіку родини.

Державне агентство рибного господарства України одним з найбільш важливих завдань бачить забезпечення сталого розвитку рибного господарства, відновлення й збереження рибних ресурсів внутрішніх і морських вод України.

Професійна спілка працівників рибного господарства України в цей день – День рибалки зазначає, що більше ніж за 21 рік, що минув після ухвалення рішення про створення рибної галузі, вдячна підтримці працівників галузі, зусилля яких спрямовані на забезпечення належного управління й сталого розвитку українського рибальства, збереження рибних ресурсів і морських промислових екосистем.

Професійна спілка працівників рибного господарства України щиро вітає всіх рибалок, професіоналів і аматорів України з Днем рибалки!

Бажаємо міцного здоров’я, родинного щастя, бадьорості духу, успіхів у всіх починаннях. Нехай цей святковий день буде осяяний гарним настроєм.

З повагою

Голова ППРГУ                                                                                                              М.Петров

 Джерело: http://darg.gov.ua

Після експертів з Норвегії, рибні патрульні вчитимуться у литовців

rybpatrlytva16Європа продовжує допомагати Україні у підготовці рибоохоронного патруля. 1 липня патрульні закінчили навчання у кращих експертів Директорату з питань рибальства Королівства Норвегія, а вже з 11 по 15 липня пройдуть навчальний курс у спеціалістів Департаменту рибного господарства Литви.

В рамках програми навчання рибні патрульні отримають інформацію про контроль за рибальством, систему організації роботи органів рибоохорони в ЄС. Литовці поділяться досвідом про дозвільні документи, необхідні для здійснення рибальства, систему моніторингу суден, ідентифікацію знарядь лову на борту, способи перевірки відповідності вилову тощо.

У семінарі візьмуть участь 30 працівників: 25 представників Київського рибоохоронного патруля та 5 спеціалістів Відділу оперативної роботи Держрибагентства.

Нагадаємо, на пленарному тижні ВР, що розпочнеться 12 липня депутати розглядатимуть проект закону №1359 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», що передбачає виділення Україною коштів на фінансування «пілотного» рибного патруля Київщини. Йдеться про 15 мільйонів гривень на придбання сучасної форми, катерів, дронів та тепловізорів тощо. Ці кошти Мінагрополітики та Держрибагентство знайшли в рамках існуючого бюджету на агрокомплекс.

 Джерело: http://darg.gov.ua

У водойми Херсонської області випущено більше 1 млн 400 тис екземплярів риби

zarybherson16З 24 червня по 4 липня відбувалось зариблення пониззя Дніпра в Херсонській області. Випуск водних біоресурсів здійснювався за кошти з державного бюджету – бюджетними установами.

Так БУ «Новокаховський рибоводний завод частикових риб» було випущено 57 тис екземплярів сома. БУ «Виробничо-експерементальний дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С.Т.Артющика» – більше 1 млн 400 тис екземплярів стерляді.

Контролювала процес зариблення спеціально створена Комісія, до якої увійшли представники Держрибагентства, рибоохорони, громадськості, органів державної влади та бюджетних установ.

«Зариблення – один з пріоритетних напрямів Держрибагентства для відновлення рибогосподарського потенціалу та підтримання сталих запасів риби у водоймах. Наразі ми працюємо над механізмом створення спеціального фонду рибного господарства, на кшталт того, що працює у Литві. Він допоможе акумулювати у галузі кошти, отримані за оплату штрафів, плату за ресурс від промисловиків, компенсаційні кошти за днопоглиблення та використовувати їх виключно на розвиток рибного господарства, зокрема, програми зариблення» – наголосив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Держрибагентство нагадує, що програми із випуску водних біоресурсів є максимально відкритими та прозорими для суспільства. Представники громадськості, що мають бажання здійснити контроль над процесом зариблення можуть звернутися до Держрибагентства за телефоном: ‎(044) 486 62 43 або написати на електронну скриньку: info@darg.gov.ua і залишити свої координати. Держрибагентство зв’яжеться з ними за кілька днів до нового етапу зариблення, повідомить точну дату, місце і час.

 Джерело: http://darg.gov.ua/

Рибний патруль зловив на гарячому порушників у забороненому для лову місці

ribset163 липня 2016 р. о 19.00 рибалки-любителі виявили групу осіб, що встановлювала риболовні сіті у забороненому місці для лову – на Київському водосховищі поблизу с. Сорокошичі в районі 62 буя. Рибалки-любителі зафіксували цей факт на відео і повідомили про нього Київському рибоохоронному патрулю.

На повідомлення активістів, рибні патрульні терміново прибули на місце інциденту та провели спецоперацію. За її результатами, о 3 годині ночі на місці було затримано порушників під час того, як ті забирали сіті із уловом з води. Порушниками виявилися працівники одного із підприємств промислового лову, а сама сіть мала бірку відповідного підприємства. Рибний патруль зафіксував збитки рибному господарству, завдані порушниками – 6075 грн.

«Сітки було встановлено у забороненому місці для промислового рибальства, відповідно, такий промисел – незаконний. Це порушення за ст.85 КУпАП. Рибний патруль наклав штраф на підприємство-порушника, задокументував факти порушень та направив матеріали до суду. Попереджаємо, що всі допущені підприємствами промлову порушення правил рибальства будуть враховані при видачі дозволу на промисловий вилов риби наступного року. Користувачі з великою кількістю порушень не зможуть отримати частку на вилов риби. Тому закликаю всіх рибалок, і любителів, і промисловиків, дотримуватися законодавства та здійснювати вилов риби у дозволених місцях», – зазначив начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін.

Разом з тим, під час відео зйомки порушень правил лову, до того як рибний патруль прибув на місце інциденту, у рибалок-любителів стався конфлікт з рибалками-промисловиками, внаслідок якої рибалки-любителі отримали тілесні ушкодження. Співробітники рибного патруля допомогли рибалкам любителям коректно зафіксувати отримані тілесні ушкодження та звернутися із заявою до районного управління поліції Вишгородського р-ну Київської області задля розслідування події.

Джерело: http://darg.gov.ua