Месяц: Август 2016

Управління оперативного реагування Рибоохоронний патруль продовжує оперативні заходи по всій Україні

opzah11631 серпня близько 6 години ранку під час опрацювання акваторії в Білоцерківському районі біля села Тришки було затримано браконьєрів, що здійснювали вилов забороненими знаряддями лову – сітками.

За приблизними підрахунками довжина сіток складає 400 метрів. Порушники виловили риби в кількості: карась – 132 шт., лящ – 46 шт., судак – 18 шт., сазан – 6 шт., товстолоб – 5 шт. Сума збитків завданих рибному господарству склала 22 100 грн.

Нагадаємо, Управління створено з метою оперативного реагування на інформацію щодо порушення законодавства з питань охорони водних біоресурсів на території всієї України. Протягом минулого місяця співробітники Управління оперативного реагування провели низку заходів щодо виявлення ННН-рибальства у Харківській та Івано-Франківській областях.

«Закликаємо громадськість і надалі інформувати Держрибагентство про порушення правил рибальства, ваша інформація є дуже цінною в нашій роботі та допоможе навести порядок на водоймах», – наголосив начальник управління Володимир Пономаренко.

opzah216

Джерело: darg.gov.ua

Держрибагентство ініціює звільнення керівників рибоохорони та ліквідацію терорганів по всій Україні

DARGДержрибагентство продовжує процес створення рибоохоронного патруля у всіх регіонах України відповідно до плану та Концепції реформування рибного господарства України. Необхідною складовою є завершення процедури ліквідації діючих територіальних управлінь охорони, використання і відтворення водних біоресурсів (терорганів рибоохорони) та звільнення їх керівників.

 23.08.2016 Держрибагентство звернулося до Мінагрополітики щодо погодження звільнення начальників та заступників начальників ще у 14 територіальних управліннях рибоохорони.

 Йдеться про Вінницьку, Волинську, Донецьку, Закарпатську, Запорізьку, Житомирську, Львівську, Миколаївську, Полтавську, Херсонську, Хмельницьку, Чернігівську, Чернівецьку області. Нагадаємо, Читать далее

На Одещині оперативна група Держрибагентства затримала порушників, які виловили більше 245 кг риби

dzpo116У зв’язку з численними зверненнями громадян щодо незаконного вилову риби в Одеській області Держрибагентство направило до Одещини оперативну групу для проведення рибоохоронних заходів.

22 серпня 2016 року в результаті патрулювання території Дністровського лиману, в районі села Миколаївка Овідіопольського району було виявлено промисловика-порушника. Він здійснював вилов 16-ма сітками, хоча в промисловому журналі було вказано, що вилов здійснюється 12-ма. Довжина знарядь лову на 600 метрів перевищувала встановлену норму.

В ході перевірки виявлено та вилучено водні біоресурси (плоскирка – 180 шт., тарань – 835 шт., окунь – 189 шт., судак – 157 шт.), загальною вагою 245,5 кг.

Сума завданих рибному господарству збитків склала близько 200 тис грн. На підприємця складено протокол за ч.4 ст. 85 КУпАП.

Матеріали буде передано до суду для подальшого прийняття Читать далее

Підприємства – виробники рибної продукції та морепродуктів запрошуються до участі у Міжнародній продовольчій виставці SIAL Paris

sial16У період з 16 по 20 жовтня 2016 року в м. Париж, Франція проходитиме Міжнародна продовольча виставка SIAL Paris, яка є однією з найпопулярніших виставок харчової галузі Європи.

Зазначена виставка охоплює найбільш перспективні ринки продовольчих товарів, у тому числі широкий спектр органічної продукції з риби та морепродуктів. Крім того буде представлене обладнання та технології для харчової та переробної промисловості.

Пропонуємо зацікавленим представникам вітчизняного бізнесу у сфері виробництва та переробки рибної продукції прийняти участь у даному заході та отримати досвід розвитку органічного виробництва, відповідно до Європейських стандартів, та безпеки харчових продуктів, що надасть можливість певно конкурувати на світових ринках.

Детальна інформація за посиланням: www.sialparis.com

 Джерело: darg.gov.ua

На Кіровоградщині оперативна група Держрибагентства затримала порушника, який незаконно виловив 105 кг риби

zbkir216На повідомлення від громадськості щодо численних випадків порушення правил рибальства в забороненій зоні Світловодської ГЕС Держрибагентсво направило оперативну групу для проведення рибоохоронних заходів. 18 серпня 2016 року о 05-50 ранку в акваторії Дніпродзержинського водосховища в Світловодському районі Кіровоградської області було затримано громадянина, які займався незаконним ловом риби з веслового човна забороненими знаряддями лову – 5 сітками.
У порушника виявлено та вилучено: водні біоресурси (плотва – 477 шт., карась – 97 шт.; судак – 9 шт.; плоскирка – 47 шт.; чехоня – 1шт.), загальною вагою 105 кг.
Сума завданих рибному господарству збитків склала 48 518 грн. На громадянина складено протокол за ч.4 ст. 85 КУпАП.

Читать далее

Оперативна група Держрибагентства затримала на Полтавщині порушників із 58 сітями

zbph816На повідомлення щодо численних випадків порушення правил рибальства на Кременчуцькому водосховищі Держрибагентсво направило туди оперативну групу для проведення рибоохоронних заходів. 17 серпня 2016 року о 07-00 на Кременчуцькому водосховищі в акваторії Сулинського заказника, Глобинського району Полтавської області групою було затримано двох громадян, які займалися незаконним ловом риби з човна забороненими знаряддями лову – 58 сітками.

У порушників виявлено та вилучено: водні біоресурси (карась – 278 шт., лящ – 255 шт., сазан – 12 шт., судак – 37 шт., щука – 1 шт., плоскирка – 29 шт., білизна – 1 шт., плітка – 2 шт., синець – 1 шт. загальною вагою 346 кг), сітки – 58 шт., човен «Казанка-2», мотор «Evinrude».

Сума завданих рибному господарству збитків склала Читать далее

В річку Берда вперше за 5 років випустили 25 тисяч мальків російського осетра

berda11613 серпня 2016 року відбулося зариблення річки Берда (с. Староперівка, Запорізька область) червонокнижним видом риби – російським осетром. 25 тисяч мальків у водойму випустили працівники осетрового заводу «Бріг» ЛТД, до процесу були залучені працівники Інституту рибного господарства і екології моря ІРЕМ, а також Азоврибоохорони.

Малька осетра було випущено в 5 км від гирла річки Берди, в місці з невеликою солоністю, що дозволить малькам швидше адаптуватися перед виходом до Белосарайської затоки. За цей період мальки, які мають не більше 3 місяців та важать 5-25 грам підростуть і не стануть легкою наживою для хижих риб. Нагадаємо, російський осетр занесений до Червоної Книги України, його вилов в диких умовах суворо заборонено та передбачає для порушника адміністративну відповідальність та штраф у розмірі 48 тис грн за вилов однієї рибини.

Зариблення Берди російським осетром відбулося вперше за 5 років, з ініціативи «Бріг» ЛТД. Фактично Читать далее

З 1 серпня в Україні почала діяти заборона на вилов раків

34675З метою збереження та охорони популяції раків з 1 серпня по 30 вересня в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов раків. Період початку та закінчення заборони в деяких областях може відрізнятись – залежно від погодних умов. З точними датами можна ознайомитись за посиланням.

Відповідні накази територіальних управлінь органів рибоохорони «Про встановлення літньо-осінньої заборони на лов раків» містяться на їх офіційних веб-сайтах.

У зазначений час відбувається період другої линьки раків. Вона триває від кількох годин до доби. Проте, період формування та зміцнення нового панцира – 1-1,5 місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов раків.

За порушення правил рибальства браконьєрам загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, розмір якого коливається від 34 до 680 гривень.

Крім того, за кожен екземпляр виловлених раків доведеться заплатити 25,5 гривень компенсації.

Нагадуємо, що після закінчення терміну заборони на вилов раків рибалці за добу дозволяється виловити не більше 30 шт. Забороняється ловити раків у темний час доби з використанням підсвітки.

 Джерело: darg.gov.ua

Більше 80 тисяч малька струмкової форелі випустили у Черемош і Сірет

zaryblennya_forel16В Чернівецькій області на Вижниччині стартувала акція із зариблення гірських річок струмковою фореллю. Протягом трьох днів, з 28 по 30 липня, у річки Вижницького та Путильського районів було випущено більше 80 тис малька.

Зариблення вже вдруге проводиться за ініціативи державної установи «Рибоводний форелевий завод «Лопушно» на виконання Державної програми зариблення державних водних об’єктів. Нагадуємо, в обов’язки заводу входить штучне розведення форелевих порід риб та вселення їх в державні водні об’єкти.

«Вже вдруге ми проводимо таку роботу, яка має на меті збереження та відтворення аборигенних видів риб – струмкової форелі. Ми зарибили притоки Черемошу у Путильському районі, річку Путилку та Черемош на 70 тисяч малька, а також – річку Сірет на 15 тисяч малька», – зауважив директор заводу Олексій Роман.

Контроль за проведенням зариблення здійснювала спеціальна комісія, утворена Держрибагентством. До неї увійшли представники від Держрибагентства, профільних громадських організацій, місцевих органів влади та Держекоінспекції.

«Зариблення – один з пріоритетних напрямів Держрибагентства для Читать далее

Азоврибоохорона виявила судно, що без дозволу виловило близько 4 тонн бичка

azov_promysel1631 липня, під час проведення рибоохоронного рейду в акваторії Азовського моря, Білосарайська затока, Азоврибоохорона спільно з прикордонниками Бердянського загону виявила одне з найбільших правопорушень, зафіксованих у 2016 році – судно, яке без дозвільних документів на промисловий вилов риби, добуло близько 4 тонн риби.

Під час з’ясування обставин та перевірки документів було встановлено, що дію дозволу на вилов водних живих ресурсів для зазначеного судна призупинено. Команда судна перешкоджала роботі співробітників органів рибоохорони та прикордонної служби, тож підрахувати точну кількість вилучених водних біоресурсів було неможливо. За приблизними підрахунками, на борту риба знаходились в 240 ящиках, вагою близько 4 тонн. З них інспекторам рибоохорони вдалось підрахувати рибу лише в 12-ти ящиках. Сума збитків склала близько 482 тис грн. Іншу рибу члени команди судна помістили в трюм, який заварили зваркою.

Зважаючи на опір команди, безпосередньо на судні не вдалося підрахувати весь вилов риби та скласти відповідний протокол. Проте, Читать далее