Месяц: Сентябрь 2016

За 100 днів роботи рибні патрульні викрили 302 порушення правил рибальства на Київщині

09_28_100dniv27 вересня виповнилось 100 днів з початку роботи рибоохоронного патруля на Київщині. За цей час рибні патрульні провели 270 рибоохоронний рейдів та викрили 302 порушення правил рибальства. В рамках проведених оперативних заходів було вилучено 3 133 кг водних біоресурсів, з яких 1 156 кг у рибалок-промисловиків та 1 072 кг – при незаконному придбанні чи збуті. В ході проведених рибоохоронних операцій затримано 32 транспортних засоби та 435 знарядь лову.

За період роботи патрульними складено 197 справ та передано їх в суд для притягнення порушників до адміністративної відповідальності. Сума збитків, завданих рибному господарству, склала 638 918 грн.

«Рибоохоронний патруль працює в різних напрямах контролю за дотриманням правил рибальства на водоймах Київщини. Патрулюють у Читать далее

На Одещині затримано порушників, що завдали збитків рибному господарству на понад 105 тис грн

09_28_odesaНа Одещині посилено контроль за дотриманням правил рибальства на водоймах. За минулі вихідні інспекторами Західно-Чорноморського басейнового управління було викрито гучні порушення правил рибальства.

25 вересня 2016 року о 04-30 під час проведення рибоохоронного рейду на Малому Аджалицькому лимані в районі с. Нові Біляри Лиманського району Одеської області, співробітниками Одеського територіального відділу Західно-Чорноморської рибоохорони спільно з працівниками Комінтернівського ВП ГУНП в Одеській області було затримано двох громадян, які здійснювали лов водних біоресурсів із застосуванням забороненого знаряддя лову – підсаки, у кількості 2 одиниць.

У порушників виявлено та вилучено водні біоресурси: Читать далее

28 вересня відбудеться засідання Науково-промислової ради Держрибагентства

dargdarg1628 вересня 2016 року об 12-00 годині за адресою вул. Січових Стрільців, 45а, м. Київ відбудеться засідання Науково-промислової ради Державного агентства рибного господарства України з порядком денним:

  1. Розгляд біологічних обґрунтувань щодо визначення лімітів і прогнозів допустимого вилову водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) загальнодержавного значення на 2017 рік.

(доповідачі: Ізергін Л.В.; Бушуєв С.Г.; Бузевич І.Ю.; Чуклін А.В.)

  1. Розгляд заявок, що надійшли до Держрибагентства від установ про встановлення частки добування (вилову) водних біоресурсів для непромислових цілей у рибогосподарському водному об’єкті (його частині) на 2017 рік.

(доповідачі: Ізергін Л.В.; Бушуєв С.Г.; Бузевич І.Ю.; Чуклін А.В.)

  1. Розгляд питань, що виникли під час засідання Комісії Держрибагентства з розгляду заявок користувачів про встановлення частки добування (вилову) водних біоресурсів на 2017 рік.

(доповідачі: Чуклін А.В.; Ізергін Л.В.; Бушуєв С.Г.; Бузевич І.Ю.)

  1. Різне.

 Джерело: darg.gov.ua

За час роботи рибного патруля Київщини промисловий вилов риби збільшився майже у 1,5 рази

09_22rybpatrКиївський рибоохоронний патруль продовжує контролювати подання звітності про вилов рибалками-промисловиками. В результаті цього, з червня по серпень 2016 року на Київщині промислові вилови збільшились майже у 1,5 рази порівняно з 2015 роком.

За червень-серпень 2016 року вилов водних біоресурсів на Київському водосховищі склав 585,62 тонн, що на 24% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року (448,25 тонн). На Канівському водосховищі вилов у червні-серпні 2016 року склав 298,35 тонн, що на 36% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року (189,63 тонн).

«Перевірка рибоохоронним патрулем відповідності задекларованого і фактичного вилову рибалками-промисловиками дає позитивний результат. А комплексна та принципова робота патруля поступово виводить промисел з тіні. Звертаємося і до рибалок-промисловиків, і до рибалок-любителів з проханням дотримуватися законодавства та правил рибальства», – наголосив начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін.

 Джерело: darg.gov.ua

ВР ратифікувала 400 млн євро кредиту від ЄІБ, вперше міжнародний кредит передбачає кошти на рибне господарство, – Ярема Ковалів

21_09_eib20.09 Верховна Рада підтримала ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком – “Основний кредит для аграрної галузі – Україна”, що передбачає виділення 400 млн євро на розвиток агросектору. Проект Закону №0106 було прийнято у першому читанні 269 голосами народних депутатів.

Голова Держрибагентства Ярема Ковалів повідомив: «Ми очікуємо, що третина коштів з кредиту ЄІБ піде на фінансування такого напряму як «аквакультура та рибне господарство», на кредити для аквафермерів, розвиток малого та середнього бізнесу. Звичайний фермер зможе отримати через український банк дешевий кредит для того, щоб розвивати своє господарство. Це насправді важлива подія і величезне досягнення для рибної галузі України. Вперше воно передбачено як окремий напрям у великій міжнародній програмі фінансової допомоги. Це – індикатор позитивної оцінки європейцями реформ у галузі» – розказав Ковалів. За попередньою інформацією від європейців, буде зроблене все можливе для того, щоб кредити можна буде отримати за значно нижчими ставками, ніж ті, що зараз є доступними в Україні.

Довідково: Читать далее

Круглий стіл: негативний вплив чиліму на екосистему Київського водосховища

20_09vodhorixКруглий стіл «Негативний вплив водяного горіха на екосистему Київського водосховища: шляхи виходу з ситуації» відбудеться 26 вересня о 15:00 в приміщенні Держрибагентства (Київ, вул. Січових Стрільців, 45а).

Протягом кількох місяців велася системна робота щодо вивчення даної проблеми із виїзними нарадами на водосховище та засіданнями з приводу неконтрольованого розростання водяного горіха. В ході круглого столу цей процес має бути фіналізовано та запропоновано вирішення даної проблемної ситуації.

В заході візьмуть участь представники від Держрибагентства, Міністерства екології та природних ресурсів, Державної екологічної інспекції, Держводагентства, Інституту рибного господарства Національної аграрної академії наук, Інституту гідробіології, Інституту біології НАН України, Асоціації риболовів України, Асоціації рибопромисловиків Київського водосховища, представників рибопромислових підприємств та природоохоронних громадських організацій.

Питання потребує комплексного вирішення, адже Читать далее

До кінця 2016 року на Канівському водосховищі заборонено вилов чехоні

chehon168 вересня вилов чехоні на Канівському водосховищі призупинено до кінця 2016 року (наказ №58). Таке рішення прийняте Управлінням Київського рибоохоронного патруля у зв’язку із 100% використання допустимого вилову чехоні станом на 1 вересня 2016 року. Відповідно до нього, прилов даного виду водних біоресурсів повинен повертатися у водойму у живому вигляді.

Оскільки у серпні показник вилову чехоні досяг 70% від допустимого вилову, відповідно до норм законодавства рибалки-промисловики протягом місяця щотижня подавали звітність про обсяги добутих біоресурсів на Канівському водосховищі. На їх основі Відділ іхтіології Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Київській області проводив збір та узагальнення інформації по вилову водних біоресурсів. Станом на 1 вересня 2016 року вилов чехоні склав Читать далее

На Миколаївщині затримано рибалку-промисловика, який незаконно ловив осетрових

v-4golovna09.09.2016 року при проведенні рибоохоронного рейду державними інспекторами Миколаїврибоохорони та Управління оперативного реагування «Рибоохоронний патруль», за участі співробітників Очаківського відділу поліції УНП в Миколаївській області, Державної прикордонної служби було затримано підприємця-промисловика, який здійснював незаконний вилов водних біоресурсів.

Промисловик був затриманий під час швартування свого катеру та виходу на берег біля причалу № 325-Ч, який розташовано на Лагерній косі Очаківського району Миколаївської області (Чорноморська коса) з боку Березанського лиману.

У порушника було виявлено Читать далее

Київський рибоохоронний патруль провів велику спецоперацію на Канівському водосховищі

promlov1Київський рибоохоронний патруль продовжує боротьбу з ННН-рибальством у Київській області. 6 вересня в масштабний рейд Канівським водосховищем вийшли одразу дев’ять груп патрульних.

Розпочали о 5 годині ранку. Незабаром одна з груп отримала повідомлення про виявлення браконьєра в одній із заток Дніпра поруч з Переяслав-Хмельницьким. Порушник тільки вийшов на воду, але за допомогою сіток встиг наловити 18 кілограм риби.

Рибні патрульні на місці склали протокол за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Рибалці був нарахований штраф в розмірі Читать далее

На Тернопільщині проведено 60 рибоохоронних рейдів, з них 14 – з громадськістю

tern070916Протягом червня-серпня 2016 року співробітниками Тернопільрибоохорони проведено більше 60 рейдів за здійсненням державного контролю у сфері рибоохоронної діяльності на внутрішніх водоймах. Із залученням громадських інспекторів та громадськості області було проведено 14 рейдів, з них викрито та задокументовано 14 порушень Правил любительського і спортивного рибальства.

За ч.3 ст.85 КУпАП зафіксовано 6 порушень Правил любительського і спортивного рибальства. За грубі порушення Правил любительського і спортивного рибальства, відповідальність за які передбачено ч.4 ст.85 КУпАП, затримано 8 порушників. Вилучено близько 48 кг незаконно добутої риби та 8 шт. заборонених знарядь лову. Лише по 2 справах нараховано збитки рибному господарству на суму більше 31 тис. грн. Матеріали справ направлено на розгляд в суди.

На порушників накладено 2352 грн штрафів по адміністративних справах, стягнуто штрафів на суму – Читать далее