Месяц: Октябрь 2016

Українська рибна галузь вперше отримає технічну допомогу та проведе спільні дослідження із ГКРС ФАО

10_27_350fao
В 2016-17 рр. міжнародна організація Генеральна комісія з питань рибальства в Середземному морі ФАО (ГКРС ФАО) вперше реалізує в Україні масштабний проект із наукових досліджень та технічної допомоги українській рибній галузі. Відповідну Угоду щодо реалізації в Україні проекту: «Технічна допомога для ведення відповідального рибальства і сталої аквакультури» Голова Держрибагентства України Ярема Ковалів та Виконавчий секретар ГКРС Абделлах Срур підписали 25.10.2016 в Бухаресті.

Реалізація Угоди розпочнеться вже у 2016 році і буде завершена до початку 16-20 жовтня 2017 року, коли розпочнеться 41 Сесія ГКРС. Всі фінансові витрати для забезпечення технічної допомоги в рамках Угоди на себе взяла ГКРС ФАО.

«Ця Угода є надзвичайно важливою для нашої рибної галузі. Фактично, вперше в історії Читать далее

Україна та Російська Федерація досягнули домовленостей щодо умов рибальства в Азовському морі

azmor1417-20 жовтня 2016 року в м. Київ відбулася XXVIII сесія Українсько-Російської Комісії з питань рибальства в Азовському морі.

Українську делегацію очолив начальник Управління організації рибальства, аквакультури та наукового забезпечення галузі Державного агентства рибного господарства Андрій Чуклін, російську – начальник Управління аквакультури Федерального агентства з рибальства Віктор Ашарін.

За результатами роботи Комісії було досягнуто низку позитивних для України умов, зокрема: Читать далее

Президент підписав закон про ратифікацію угоди між Україною та ЄІБ, що передбачає фінансування рибництва

10_13_zakon13 жовтня 2016 р. Президент підписав Закон (№1530-VIII) «Про ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком», яка спрямована на підтримку аграрного сектора, зокрема, окремим напрямом в ній виділено фінансування підприємців аквакультури та рибного господарства.

В цілому угода передбачає можливість залучити 400 млн євро на 12 років з 4-річним пільговим періодом. Відповідні кошти планується спрямувати на модернізацію рибного господарства і аквакультури в Україні та реалізацію проектів у сфері вирощування зернових та олійних культур.

«Вкотре хочу наголосити на важливості таких угод із ЄС. Вони є підтвердженням того, що Читать далее

Рибопромисловий флот можна оновити завдяки українським суднобудівникам та лізингу

sudna_ryb_prom16Рибопромисловий флот України включає з 5035 суден, 70 % з яких – зношені, їх вік становить більше 30 років. Оновлення флоту необхідне для забезпечення безпеки мореплавства, стане поштовхом для розвитку промислового рибальства, а також вітчизняних заводів-суднобудівників. Такого висновку дійшли учасники круглого столу «Перспективи та проблеми використання і оновлення флоту рибного господарства», що відбувся у Держрибагентстві 5 жовтня 2016 р.

Присутні на заході представники суднобудівних компаній, зокрема «Ленінська кузня», «Інтеррибфлот», асоціації суднобудівників України «Укрсудпром» одностайно заявили, що технічні потужності українських підприємств здатні повністю задовольнити потреби внутрішнього ринку. «Україна історично має потужний суднобудівний потенціал, у нас є близько Читать далее

Петро Порошенко погодив виділення 15 млн грн на оснащення рибного патруля технікою

10_05_rybpatrПрезидент Петро Порошенко схвалив збільшення фінансування Держрибагентству в поточному році на 15 млн грн шляхом перерозподілу коштів державного бюджету, передбачених Міністерству аграрної політики та продовольства. 03.10.2016 Закон №4464 повернуто з підписом від Президента. Про це йдеться в повідомленні інформаційного агентства Українські Новини.

15 млн грн перерозподілені в межах загального обсягу бюджетних призначень Мінагрополітики.

Нагадаємо, 8 вересня Верховна Рада 233-ма голосами «за» підтримала проект закону №4464 про виділення 15 мільйонів гривень Держрибагентству. Рибний патруль отримає нову сучасну техніку: човни, автомобілі, тепловізори та все інше, що необхідно для ефективної роботи.

Рибоохоронний патруль є органом із якісно новими стандартами роботи. 45 рибних патрульних Київщини було відібрано з 2000 претендентів через відкритий конкурс, вони пройшли фахове навчання в українських та європейських фахівців.

Новітні технології дозволять вибудувати Читать далее