Месяц: Ноябрь 2016

Україна взяла участь у роботі Цільової робочої групи з аквакультури ГКРС

7-9 листопада Україна взяла участь у роботі Цільової робочої групи з аквакультури Генеральної Комісії з питань рибальства у Середземномор’ї (ГКРС, GFCM). Головною подією стала робота над проектом Стратегії для сталого розвитку аквакультури в Середземному та Чорному морях. У заході брала участь і представник Держрибагентства України, начальник відділу аквакультури Тетяна Яковлєва.

Стратегія для Середземного та Чорного моря спрямована на те, щоб допомогти країнам виконати свої національні плани виробництва аквакультури, і, таким чином, надати можливість сектору розкрити свій потенціал до 2030 року. Вона передбачає створення рівних умов в регіоні та створення більш конкурентоспроможного, сталого, продуктивного, вигідного та справедливого сектору аквакультури.

Стратегія має три головні цілі: Читать далее

На Івано-Франківщині проведено зарибнення Бурштинського водосховища

11_29_burshtin350В Україні продовжується осіннє зариблення водойм. 22.11.2016 у Івано-Франківській області відбулося планове зариблення Бурштинського водосховища рибгоспом «Бурштинський».

У 2016 році у водойму випустили цьоголіток білого товсто лоба – 190 тис. шт. (план – 187 тис. шт.), строкатого товстолоба 67 тис. шт. (план – 56 тис. шт.), коропа 30 тис. шт. (план – 29 тис. шт.). Востаннє така масштабна програма зариблення була реалізована на водоймі 2011 року.

Контроль за зарибленням здійснювала спеціальна комісії з контролю за проведенням робіт із вселення водних біоресурсів, до складу якої увійшли Читать далее

Чеські вчені допоможуть оцінити стан рибних запасів України

11_25_czech350В рамках співпраці Держрибагентства з європейськими країнами під час реформування галузі, агентство запропонувало чеським вченим провести наукові дослідження на одній з внутрішніх водойм України, задіявши чеське науково-дослідне судно. Держрибагентство звернулось з відповідним проханням до Інституту гідробіології Чехії.

«Фактично, вперше в України є шанс скористатися не тільки досвідом європейських колег для проведення наукових досліджень в Україні, але і залучити необхідне сучасне спеціалізоване обладнання. Отримані результати буде використано для оцінки стану прісноводних рибних запасів у відповідній водоймі – видового та вікового складу біоресурсів, рівня забрудненості водойми тощо. Незаангажована оцінка стану популяцій риб стане хорошим тестом позицій сторін в дискусії щодо стану рибних запасів в наших водоймах», – наголосив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

За словами європейських колег, Читать далее

До Київського водосховища випустили 25 тис штук рослиноїдних видів риб

11_22_zar35021 листопада відбулось осіннє зариблення Київського водосховища у м. Вишгород, районі урочища Гористе. Процес випуску малька у водойму контролював рибоохоронний патруль Київщини.

«Подія стала можливою завдяки виділеним коштам з членських внесків Асоціації промисловиків України, яким ми щиро дякуємо та сподіваємося на подальшу співпрацю у відтворенні водних біоресурсів Київщини», – наголосив начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін.

За рекомендацією вчених в рамках програми «Проведення робіт з відтворення водних біоресурсів у Київському водосховищі на період 2016-2020 рр.» Інституту рибного господарства НААН України, для Читать далее

17-18 листопада Черкасирибоохорона зафіксувала 248 кг незаконно виловленої риби

11_22_cherkasyПрацівники Черкасирибоохорони продовжують виявляти порушення правил рибальства на водоймах області.

Вночі 18 листопада співробітники Черкасирибоохорони разом з патрульною поліцією зафіксували порушення – громадяни автомобілем ВАЗ-2101 перевозили 202 кг риби без належних документів. Інцидент стався на вулиці Героїв Дніпра в місті Черкаси.

Громадяни вели себе неналежним чином. На вимогу патрульних, власник транспортного засобу відчинив багажник, він був забитий рибою. Згодом, чоловіки зізнались, що вони везуть рибу, яку нібито купили. Надати будь-які документи, що підтверджують купівлю, громадяни не змогли.

Було встановлено, що в автомобілі знаходиться 21 товстолоб та 1 щука. Складено протокол за ч.1 ст. 88-1 КУпАП (скупка риби без документів, що засвідчують законність її придбання). Справу буде направлено в суд для вирішення питання відповідно до норм чинного законодавства. Рибу передано на відповідальне зберігання до рішення суду.

Також 18 листопада державними інспекторами Черкасирибоохорони та працівниками водної поліції було проведено спільний рейд. На Кременчуцькому водосховищі поблизу мікрорайону Дахнівка було затримано двох громадян, які займалися незаконним виловом водних біоресурсів з гумового човна за допомогою сіток в кількості 2 шт. При огляді вилучено рибу в кількості: синець – 21 шт., карась – 2 шт., плоскирка – 78 шт., плітка – 154 шт., лящ – 8 шт., щука – 2 шт., загальною вагою 29 кг. Сума збитків склала 19601 грн.

Поблизу мікрорайону Митниця було затримано громадянина, який займався незаконним виловом водних біоресурсів за допомогою однієї сітки та виловив водні біоресурси: товстолоб, щука, короп, загальною вагою 15 кг. Сума збитків склала 3780 грн. В районі залізнично-дорожнього мосту м. Черкаси було затримано громадянина, який перевищив добову норму вилову водних біоресурсів майже на 2 кг, а саме: судак – 7 шт. Сума збитків склала 3570 грн.

Складено чотири протоколи про адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачено ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Джерело: darg.gov.ua

За час роботи рибні патрульні Київщини виявили порушень на 1,2 млн грн.

11_16_krpКиївський рибоохоронний патруль, що розпочав свою роботу 16 червня 2016 року, вже виявив 529 порушень із збитками державі на суму близько 1,2 млн грн. Про це на брифінгу в Укрінформі розказав Голова Держрибагентства Ярема Ковалів. «Зрозуміло, що кількість виявленого – це не ще 100% порушень, але це хороша ілюстрація того, яких втрат зазнає рибне господарство», – наголосив Голова Держрибагентства.

«Важливо говорити не лише про кількість накладених штрафів, але і про те, що змінилось в галузі. Ми спостерігаємо позитивну тенденцію до зменшення тіньової частини вилову риби у Київській області. Йде мова про збільшення промислового вилову на 60% на Канівському водосховищі та на 30% на Київському. Завдяки ефективній роботі рибоохоронного патруля рибалки промисловики почали показувати свої більш реальні вилови», – прокоментував Ярема Ковалів.

Він наголосив, що патруль розпочав роботу 16 червня без необхідного матеріально-технічного оснащення та палива, проте навіть в таких складних умовах показує хороші результати. «На початку вересня Верховна Рада виділила нам необхідні кошти для оснащення Київського рибоохоронного патруля – 15 млн грн. Тендер на закупівлю нових човнів, моторів та автомобілів зараз проходить через електронну систему публічних закупівель ProZorro», – наголосив Ярема Ковалів. Найближчим часом також передбачається закупівля зимового одягу для рибоохоронного патруля Київщини.

Ковалів нагадав, що процес реформування органів рибоохорони розпочався рік тому, Київський рибоохоронний патруль став пілотним проектом. Сьогодні в ньому працює 39 інспекторів. «Зараз триває конкурс на вакантні посади 9 рибоохоронних інспекторів та 1 керівника територіального управління. Документи можна подати до 21 листопада. Запрошуємо чесних, вмотивованих людей подавати документи, брати участь у конкурсі» – акцентував увагу Голова Держрибагентства.

Ярема Ковалів сказав, що зарплата рибних патрульних в кілька разів вища, ніж в ліквідованих органах рибоохорони: «Як ми і обіцяли, рибним патрульним виплачувалась зарплата мінімум 4,5 тис грн. В листопаді та грудні очікується, що вона буде складати 8-9 тис грн., за рахунок внутрішньої оптимізації та отримання додаткового фінансування в рамках державного бюджету. Планується, що наступного року патрульні будуть отримувати близько 10 тис грн».

Джерело: darg.gov.ua

В жовтні-листопаді 2016 було зариблено водойми в 4 областях України

11_11_zaryb350В Україні триває осіннє зариблення водойм.

29-30 жовтня 2016 року за ініціативи Кіровоградрибоохорони користувачами водних біоресурсів Кіровоградської області було проведено вселення малька товстолоба до Дніпродзержинського та Кременчуцького водосховища річки Дніпро. На Кременчуцькому водосховищі, в районі міста Світловодськ, було вселено 2 675 кг (17 833 екземпляри) малька товстолоба, середньою вагою 150 грамів. Під час проведення зариблення були присутні представники Кіровоградрибоохорони, Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області, Світловодської районної державної адміністрації та міськвиконкому.

На Дніпродзержинському водосховищі користувачі здійснили зариблення в районі с. Деріївка Онуфріївського району в присутності представників Кіровоградрибоохорони, Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області, Деріївської сільської ради. До річки випущено 4 500 кг (30 000 екземплярів) малька товстолоба.

В жовтні 2016 року на Херсонщині в рамках виконання планових завдань по меліорації рибогосподарських водних об’єктів, 38 користувачів водних біоресурсів за власні кошти здійснили зариблення Дніпровсько-Бузької естуарної системи та Каховського водосховища цьоголітками рослиноїдних риб у кількості 200 тис. штук. Роботи проводилися відповідно до поданих до Херсонрибоохорони заявок та графіків. Разом з цим, згідно із плановими завданнями, визначеними Режимами СТРГ, в спеціальні товарні рибні господарства області 8 суб’єктів господарювання СТРГ вселили 737,5 тис. штук рослиноїдних видів риб та коропа. Роботи із вселення здійснювалися в присутності рибалок та представників громадськості області.

11_11_zaryb1

1-2 листопада відбулось поповнення рибних запасів Миколаївської області – річки Південний Буг. В рамках компенсаційного зариблення представники компанії «НІБУЛОН» випустили у водойму 152 тисячі мальків товстолоба, білого амура та коропа. 1 листопада біля села Прибужани Вознесенського району відбувся перший етап зариблення річки. Було випущено близько 88 тисяч одиниць малька. Другу частину мальків вагою 1,6 тонн випустили 2 листопада біля села Гур’ївка в Новоодеському районі. Процес зариблення проходив під контролем представників Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Миколаївській області.

11_11_zaryb2

1-2 листопада у водойми Запоріжжя випустили близько 400 тисяч цьоголіток і 100 тисяч дволіток товстолоба, білого амуру, коропа, сома, судака та щуки. Масове зариблення провела Запорізька обласна федерація підводного полювання, дайвінгу та рибальства. Мальок було вирощено на державному Новокаховському рибоводному заводі частикових риб. Процес зариблення проходив під наглядом фахівців Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Запорізькій області.

 11_11_zaryb3

Джерело: darg.gov.ua

Перелік користувачів водних біоресурсів, яким установлено частки добування (вилову) водних біоресурсів на 2017-2021 рр

На виконання пункту 13 Порядку здійснення спеціального використання водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі України, Управління організації рибальства, аквакультури та наукового забезпечення галузі оприлюднює Перелік користувачів водних біоресурсів, яким установлено частки добування (вилову) водних біоресурсів на 2017-2021 рр.

Зі списком можна ознайомитись за посиланням.

Наказ Держрибагентства №375 «Про затвердження переліку користувачів водних біоресурсів, яким установлено частки добування (вилову) водних біоресурсів» за посиланням.

Джерело: darg.gov.ua

З 1 листопада в Україні заборонено ловити рибу на зимувальних ямах

11_01_zymПочинаючи з 1 листопада до весняно-літньої заборони на зимувальних ямах забороняється любительське, спортивне та промислове рибальство. Це передбачено пунктом 8.3 Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об‘єктах України, пунктом 4.14.3 Правил любительського і спортивного рибальства, за погодженням Інституту рибного господарства НААН України.

В кожній області України період та місця зимувальних ям визначаються індивідуально, залежно від погодних умов. З переліком та датами заборони можна ознайомитись за посиланням.

«Це другий важливий період в житті риби. Перший – це нерест, коли діє весняна заборона на вилов риби. Дуже важливо, щоб в місцях, де риба перебуватиме з 1 листопада до кінця зими не здійснювався вилов риби – і любителями, і промисловиками, і спортсменами. Це необхідно для того, щоб риба могла спокійно пережити зиму і розпочати весняний нерест», – прокоментував Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Зимувальна яма – місце масового скупчення риб у заглибленнях дна річок і озер в зимовий період. При зниженні температури у водоймах нижче 8 градусів починається зимова міграція до місця зимівлі. У риби різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, уповільнюється інтенсивність росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники. Для збереження рибних ресурсів згідно із Правилами рибальства у зимовий період, Держрибагентством вводиться заборона на лов риби на зимувальних ямах.

За порушення правил рибальства на зимувальних ямах передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн; за грубе порушення правил рибальства (наприклад, за рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел тощо) передбачено штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф 3400 – 6800 грн або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховується штраф за кожну виловлену рибину, наприклад: судака – 510, сома — 425, форелі — 340, щуки — 340, сазана (коропа) — 306, білого амура — 255, товстолобика — 255, білизни (жереха) — 255, рибця звичайного — 255, ляща — 170, лина — 119, плітки — 85, клепця — 85, краснопірки — 68, підуста — 34, плоскирки — 34 тощо.

«Ми плануємо збільшити розмір штрафів не тільки за порушення і незаконний вилов на зимувальних ямах. Наприклад, за порушення правил рибальства зараз штраф складає 34-170 грн. Планується, що мінімальний штраф за такий вид порушення буде 1700 грн. За певні види порушень, наприклад, за вилов на зимувальних ямах з використанням електровудок чи вибухових засобів буде передбачена виключно кримінальна відповідальність», – наголосив Ковалів.

Закликаємо всіх рибалок-любителів, рибалок-спортсменів та рибалок-промисловиків дотримуватись заборони на вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах. В разі виявлення порушень особи будуть притягнуті до відповідальності відповідно до норм діючого законодавства.

Джерело: darg.gov.ua