Месяц: Декабрь 2016

В держбюджеті 2017 передбачено найбільшу за останні 10 років суму на закупівлю нової техніки для патрульних

У прийнятому бюджеті на 2017 рік передбачено фінансування у розмірі 40 млн грн. на придбання нової техніки для рибного патруля. Це найбільша сума, виділена в рамках держбюджету за останні 10 років для оснащення органів рибоохорони.

«Виділення цих коштів насправді важлива подія і величезне досягнення для рибної галузі України. Останній раз кошти в держбюджеті на технічне забезпечення було передбачено у 2008 році, але сума була в 6 разів меншою. В 2008 році в бюджет було закладено суму в розмірі трохи більше 6 млн грн., у 2007 – 11,9 млн грн.», – наголосив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів. На 40 млн грн. Держрибагентство зможе розпочати роботу із закупівлі човнів, автомобілів, дронів – для тих областей, де вже оголошено конкурс на рибних патрульних. Йдеться про 8 областей Читать далее

На Азовському морі затримано порушників, які завдали збитків на суму понад 1,1 млн грн.

12_27_azov22 грудня при проведенні рибоохоронного рейду інспекторами Азоврибоохорони спільно з працівниками Державної прикордонної служби України та Національної поліції були виявлені порушники. Інцидент стався в Білосарайській затоці Азовського моря. Громадяни на катері «Волга» з підвісним двигуном «Ямаха 300» займалися незаконним ловом риби забороненими знаряддями лову – 4 сітками. Під час з’ясування обставин та перевірки документів було встановлено, що вони відсутні.

Порушники виловили риби в кількості: піленгас – 398 шт. або 630 кг, калкан азовський – 24 шт. або 10 кг та молодь осетра російського, занесеного до Червоної книги України – 17 шт. або 25 кг.

Сума завданих рибному господарству збитків склала Читать далее

Вперше за три роки держбюджетом на 2017 рік виділено кошти на селекцію та відтворення водних біоресурсів

09_22_zar16У державному бюджеті на 2017 рік передбачено фінансування програми «Селекція у рибному господарстві та відтворення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах та в Азово-Чорноморському басейні» у розмірі 40 млн грн. За таке рішення Верховна Рада України проголосувала 21 грудня.

«Останні три роки кошти на відтворення та селекцію державою не виділялися, що негативно вплинуло на галузь. Тож 40 млн грн в держбюджеті на перезапуск програм є критично важливим для рибного господарства, – наголосив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів. – Це сприятиме підвищенню рибопродуктивності водойм загальнодержавного значення, створенню потужної селекційно-племінної бази, зростанню обсягів виробництва рибної продукції та підвищенню рівня забезпечення населення вітчизняною рибною продукцією».

Держрибагентство в свою чергу забезпечить прозору і зрозумілу для суспільства процедуру тендерного відбору заводів-риборозплідників та використання коштів.

Це робота на перспективу для гарантування продовольчої безпеки держави, тому Читать далее

З 9 по 13 грудня затримано порушників у Донецькій, Запорізькій областях та на Азовському морі

12_19_35009 грудня 2016 року оперативною групою Донецькрибоохорони було проведено рибоохоронний рейд на продовольчому ринку міста Костянтинівка та на річці Казенний Торець. На ринку було затримано трьох громадян, які здійснювали збут живої риби без документів, що підтверджують законність її придбання та походження. У правопорушників природоохоронного законодавства вилучено 40 кг піленгасу та 25 кг карася. За даними фактами складено три адміністративних протоколи за ч. 1 ст. 88 – 1 КУпАП. Цього ж дня поблизу міста Костянтинівка при проведенні рейду по річці Казенний Торець було затримано двох громадян, які знаходились на березі річки із забороненими знаряддями лову – «косинка». По даним фактам складено два адміністративних протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП.

10 грудня 2016 року співробітниками Донецькрибоохорони під час проведення рейду було виявлено Читать далее

16 грудня виповнилося 6 місяців із запуску Київського рибоохоронного патруля: підсумки роботи

11_16_krp16 грудня виповнюється півроку з початку роботи рибоохоронного патруля Київщини, що комплексно слідкує за дотриманням правил рибальства на водоймах Київщини. Патрульні патрулюють водойми та проводять спецоперації із затримання порушників правил рибальства, перевіряють діяльність рибалок-промисловиків та законність походження риби у точках продажу і на ринках, співпрацюють з громадськістю, оперативно реагують на повідомлення про порушення на «гарячу» лінію.

За півроку рибні патрульні провели 476 рибоохоронних рейдів, викрили 610 порушень правил рибальства, зафіксували завдані рибному господарству збитки більше ніж 1,2 млн грн.

«Рибоохоронний патруль – це орган з якісно іншими стандартами роботи. Перед ним було поставлено завдання: Читать далее

Інформація про можливості співпраці українських рибоводів з підприємствами Ірану

12_13_iranПосольство Ісламської Республіки Іран в рамках міжнародного співробітництва України та Ірану інформує українських рибоводів щодо можливостей іранських наукових підприємств.

Так, наукове підприємство «Віва Куд» (Viva Koud), розташоване у промисловій зоні Бахаран у провінції Горган, є виробником натуральних добрив з тваринних та рослинних відходів. Ці добрива можуть застосовуватися для виробництва всіх видів продукції, як у традиційному, так і в органічному сільському господарстві, у тому числі в аквакультурі (рибництві).

Дане підприємство також виробляє спеціалізовані корма для риби та займається передачею технологій виробництв. Додаткова інформація є доступною на електронній сторінці підприємства за посиланням.

Джерело: darg.gov.ua

Рибний патруль Київщини провів роз’яснювальну роботу з рибалками-порушниками поблизу Київської ГЕС

12_12_zymryb3508 грудня з 6 ранку на під’їзді до Київської ГЕС або біля так званої «Броні» було зафіксовано велику кількість рибалок, що здійснювали незаконний вилов риби. Це місце є забороненим для любительського, спортивного та промислового рибальства відповідно до п. 3.15 Правил любительського та спортивного рибальства. На перший раз рибоохоронні патрульні Київщини провели роз’яснювальну роботу щодо Правил рибальства, місць розташування зимувальних ям.

«Частина рибалок реагувала на зауваження спокійно та адекватно, деякі сварились та скаржилися, що інспектори зіпсували риболовлю, до якої вони готувалися ще з ночі», − наголосив начальник рибоохоронного патруля Київщини Володимир Мухін.

Протоколи на правопорушників складено не було. Прийнято рішення винести усім усні попередження, так як одним із завдань реформування галузі є превентивні заходи, спрямовані не на фіксацію правопорушень, а на їх зниження та наведення порядку на водоймах.

Окремо патрульні провели профілактичну роботу щодо правил рибальства на льоду. Адже зосередження такої кількості рибалок в одному місці може спричинити непоправну ситуацію. Тому, Читать далее

В 2017 році держава відшкодує рибникам до 50% від суми страхових платежів

8 грудня 2016 року Верховна Рада України голосуватиме за внесення до списку виробників сільськогосподарської продукції підприємств аквакультури та промислового рибальства, для яких передбачено відшкодування до 50% від суми страхового платежу.

Йдеться про законопроект №4570 «Про внесення змін до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою». Страхування здійснюватиметься на випадок завдання збитків біоресурсам – загибелі, вимушеного пошкодження чи захворювання.

Закон з’явився у 2012 році, але дотепер підприємці рибної галузі не мали змоги отримувати підтримку від держави через технічну помилку. Замість законодавчого терміну «водні біоресурси» в поточній редакції закону було використано формулювання Читать далее

22-29 листопада проведено зариблення Дніпродзержинського водосховища, Дніпровсько-Бузької естуарної системи та річки Мурафа

12_05_zaryb35022 листопада 2016 року відбулося осіннє зариблення акваторії Дніпродзержинського водосховища в межах Полтавської області. Всього було випущено 9837 екземплярів дворічного товстолоба, загальною вагою 5705 кг на суму 91 280 грн. Зариблення здійснювалось за рахунок коштів користувачів водних біоресурсів, які проводять промисловий вилов водних біоресурсів.

23 листопада відбулося вселення цьоголіток коропа в Дніпровсько-Бузьку естуарну систему. Роботи із вселення здійснила громадська організація Федерація підводного спорту Херсонської області за кошти членів федерації. Випуск риби відбувався у пониззя Дніпра в районі села Стара Збур’ївка Голопристанського району. Всього вселено 4,6 тис. штук молоді коропа, середньою наважкою 50 грамів. З початку поточного року користувачами водних біоресурсів та громадськими організаціями Херсонської області в Каховське водосховище та Дніпровсько-Бузьку естуарну систему було всього вселено Читать далее